Ewa Chodakowska podała przepis na ulubioną maseczkę do włosów. Naturalna mikstura nawilża przesuszone kosmyki
Zamiast przepisu na zdrowe śniadanie, na profilu Ewy Chodakowskiej pojawiła się receptura na domową, nawilżającą maskę do włosów. Trenerka zwraca uwagę na to, że nie tylko skóra ulega nadmiernemu wysuszeniu zimą i proponuje miksturę złożoną z zaledwie trzech składników, które znajdziesz w swojej kuchni.
- Redakcja
Maseczka na włosy Ewy Chodakowskiej
Uwielbiana przez Polki trenerka Ewa Chodakowska znana jest już nie tylko z ćwiczeń - jakiś czas temu wypuściła linię naturalnych kosmetyków, a jeszcze wcześniej autorski catering dietetyczny. 38-letnia trenerka często również dzieli się ze swoimi fankami przepisami na zdrowe, dietetyczne potrawy, tym razem jednak internautki mogły liczyć na "coś specjalnego" - Choda opublikowała przepis na nawilżającą maseczkę do włosów domowej roboty.
Zimą częściej jesteśmy odwodnieni, co widać po naszej skórze, a równie często po włosach. O ile ze skórą wiadomo jak sobie poradzić, o wiele trudniej jest znaleźć rozwiązanie dla włosów, a dla części to temat całoroczny. Jeśli masz włosy suche, kruche możesz zrobić sobie maseczkę z miodu, jajek i cydru jabłkowego - przekonuje.
Nie od dziś wiadomo, że miód jest doskonałym humektantem, czyli substancją, która potrafi wiązać duże ilości wody. Żółtka jaja bogate są w proteiny, działają nabłyszczająco i wzmacniająco, a cydr - odświeża skórę głowy i domyka łuski włosa, tym samym wygładzając fryzurę. Receptura mikstury jest banalnie prosta: wystarczy zmieszać ze sobą dwa żółtka jaja, kilka łyżeczek miodu i łyżkę cydru jabłkowego. Tak przygotowaną maskę, według zaleceń Ewy Chodakowskiej należy nałożyć na skórę głowy i końcówki kosmyków i "trzymać" przez 30-40 minut:
Maseczkę wetrzyj opuszkami palców w skórę głowy oraz w końce włosów. Włosy możesz delikatnie uczesać i zawinąć ręcznikiem. Po 30-40 minutach maseczkę spłucz czystą, ciepłą wodą. Kolejno włosy należy wymyć delikatnym szamponem. Do ostatniego płukania wymytych włosów używamy letniej wody.
Jeśli nie masz w domu wszystkich potrzebnych składników, bez obaw - do nawilżenia włosów świetnie sprawdzi się dodanie łyżki miodu do porcji swojej ulubionej maski, lub odżywki.
Nawilżanie włosów zimą
Zimą nie tylko nasza skóra, ale i włosy narażone są na nadmierne wysuszenie. Ma to związek z niskimi temperaturami na zewnątrz, jak i ogrzewaniem w pomieszczeniach - w obu przypadkach powietrze jest bardzo suche, co powoduje, że "wyciąga" wodę z kosmyków. Bez odpowiedniej pielęgnacji szybko zauważysz, że kosmyki stają się szorstkie, puszą się i łamią. Do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych warto więc włączyć odpowiednie kosmetyki nawilżające, jak maski i odżywki, które zawierają składniki silnie nawilżające, jak kwas hialuronowy, gliceryna czy aloes. Dobrym pomysłem jest też zakup nawilżacza powietrza. We wszystkim potrzebny jest umiar - wbrew pozorom przesadne nawilżanie włosów może również pogorszyć ich kondycję. Skąd wiedzieć, że kosmyki są już dostatecznie "napojone"? Na to pytanie odpowiadamy w tekście o równowadze PEH w pielęgnacji włosów.