Reklama

W tym artykule:

  1. Elektrostymulacja – co to jest?
  2. Elektrostymulacja – czy działa?
  3. Na czym polega elektrostymulacja?
  4. Zabieg elektrostymulacji – krok po kroku (opis zabiegu)
  5. Elektrostymulacja a cellulit
  6. Elektrostymulacja – jak często i ile zabiegów trzeba zrobić?
  7. Elektrostymulacja – efekty
Reklama

Elektrostymulacja – co to jest?

Co to jest elektrostymulacja? Stanowi ona formę elektroterapii mającej pobudzić mięśnie, a jednocześnie usprawnić pracę nerwów. Przeprowadza się ją przy pomocą specjalnego aparatu, od którego odchodzą elektrody. Te mocuje się w miejscach, w których nerwy wnikają do mięśnia. Ta metoda przydaje się w przypadku rehabilitacji oraz fizykoterapii, gdy dojdzie do uszkodzenia mięśni. Medycyna estetyczna skupia się jednak na innym aspekcie elektrostymulacji. Ma za zadanie modelować sylwetkę, usuwać nadmiar tłuszczu i niwelować cellulit. Za jej pomocą można odpowiednio dotlenić skórę, a przy okazji przyśpieszyć produkcję elastyny oraz kolagenu.

Elektrostymulacja – czy działa?

Kiedy ćwiczymy, nasze mięśnie wykonują podobne skurcze, do jakich zmusza je elektrostymulacja. Co to oznacza? Jeśli zastanawiasz się, czy elektrostymulacja działa, to możesz się cieszyć: osiąga się z nią podobne efekty, jak w przypadku regularnych treningów fizycznych (te także pozwalają na pozbycie się zbędnego tłuszczu). Co istotne, w przeciwieństwie do ćwiczeń, które mogą czasem nadwyrężać stawy, elektrostymulacja nie powoduje ich obciążenia. Poleca się ją więc wszystkim tym, którzy z różnych względów nie mogą skupić się na aktywności fizycznej – osobom po rozległych kontuzjach mięśniowych, walczącym z dużą nadwagą oraz osobom z osłabionymi stawami.

Na czym polega elektrostymulacja?

Gdy wiadomo już, co to jest elektrostymulacja, warto zrozumieć istotę jej działania. Wiele zabiegów jest na tyle złożonych, że należy je wykonywać z dużą precyzją i umiejętnością. Właśnie do nich należy elektrostymulacja. Na czym polega dokładnie ta procedura? Otóż wykorzystuje impulsy elektryczne, by wywołać skurcz mięśni. Daje on identyczny efekt, jak chociażby podniesienie ciężaru. Jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie przeciwwskazania. Jaki prąd wywołuje elektrostymulacja? To impuls o niskiej częstotliwości, które dobrze wykorzystany, nie zrobi krzywdy.

Przeczytaj także:

Endermologia - ten masaż podciśnieniowy usuwa tłuszcz i cellulit! Jak to działa?

Endermologia LPG to niemal od czterech dekad jeden z najczęściej wybieranych zabiegów na cellulit i wyszczuplenie ciała. Ten intensywny masaż mechaniczny połączony z podciśnieniem pozwala nie tylko wymodelować sylwetkę - ale również poprawić owal twarzy oraz napięcie skóry. Dodatkowo, jest to metoda bezbolesna i bezpieczna. Sprawdźcie, co jeszcze potrafi!
Endermologia
instagram

Zabieg elektrostymulacji – krok po kroku (opis zabiegu)

Zabieg elektrostymulacji najczęściej wykonywany jest albo w fotelu kosmetycznym, albo w fotelu zabiegowym. Nim elektrody zostaną odpowiednio rozmieszczone, miejsca, w których mają się znaleźć, podlegają dezynfekcji. Same elektrody natomiast pokrywa się specjalnym żelem, a następnie mocuje za pomocą rzepów.

A jak wygląda sama elektrostymulacja? Opis zabiegu nie jest skomplikowany. Po włączeniu aparatu do przeprowadzania procedury, przykłada się elektrody do ciała i podłącza do nich kable. Poszczególne mięśnie odbierają więc taką samą dawkę prądu, którą można odpowiednio regulować. Na początku impulsy są niezbyt duże, a stopniowo zwiększa się ich natężenie. Kiedy dawka osiągnie maksymalną wartość, zaczyna się ją powoli zmniejszać, aż do minimum.

Elektrostymulacja a cellulit

Rozumiejąc i potrafiąc wytłumaczyć, co to jest elektrostymulacja, można się zastanawiać, jak oddziałuje ona na ciało w przypadku różnych problemów. Jest wiele wszechstronnych zabiegów, które pomagają w wielu różnych przypadkach, a wśród nich znajduje się właśnie elektrostymulacja. Cellulit to jeden z kłopotów, któremu zabieg ten może zaradzić. W takim wypadku obejmuje on uda i pośladki, ponieważ to właśnie na nich pojawiają się zmiany (cellulit to po prostu przesadnie rozwinięte komórki tłuszczowe, które rozpychają nierównomiernie naciągniętą skórę, a przy tym nie wpływają na masę mięśniową).

Okazuje się, że przy pomocy zabiegu elektrostymulacji możliwe staje się rozproszenie nagromadzonych komórek tłuszczowych, a to automatycznie powoduje wygładzenie i ujędrnienie skóry (znikają górki i dołki). Przy okazji wzrasta także masa mięśniowa, a także dochodzi do zauważalnej utraty wagi (zwłaszcza w wypadku, gdy procedurę przeprowadza się w kombinezonie). W przypadku walki z cellulitem, elektrostymulacja daje szybkie efekty przy jednoczesnym braku efektu jo-jo.

Przeczytaj również:

Olejek na cellulit – jaki wybrać i jak go stosować? Oto najlepsze olejki na cellulit na rynku

Olejek na cellulit to niezawodny kosmetyk, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety zmagającej się z tym problemem. Nie tylko pomaga w walce z "pomarańczową skórką", ale także nawilża i ujędrnia ciało. Jaki olejek na cellulit wybrać?
Olejek na cellulit
Foto: blancapadilla Instagram/ Autor: Blanca Padilla

Elektrostymulacja – jak często i ile zabiegów trzeba zrobić?

Warto skonsultować się ze specjalistą, by dowiedzieć się, jak powinien dokładnie wyglądać indywidualny plan terapii, którą umożliwi elektrostymulacja. Ile zabiegów i jak często należy je wykonywać? Najlepsze i najskuteczniejsze są oczywiście serie tego rodzaju procedur. Zwykle jest to około dziesięć wizyt, które przeprowadza się co dwa dni lub nawet codziennie (tę kwestię warto omówić z lekarzem, ponieważ on dopasuje ilość zabiegów do potrzeb konkretnej osoby). Tylko w takim wypadku można odczuć zauważalną różnicę. Tego rodzaju sesja powinna trwać przynajmniej dziesięć minut.

Warto pamiętać o przeciwwskazaniach do wykonywania elektrostymulacji. Nie powinny się na nią decydować osoby z chorobami serca, cierpiące na stany zapalne skóry czy mające żylaki. Zawsze jednak warto skonsultować się ze specjalistą przed przystąpieniem do zabiegu, by mógł rozwiać nasze ewentualne wątpliwości.

Elektrostymulacja – efekty

Poza tym, na czym polega elektrostymulacja, istotne jest także to, jakie dokładnie daje efekty. Elektrostymulacja pozwala na utratę zbędnych kilogramów, rzeźbienie sylwetki, usuwanie cellulitu, a także poprawę samopoczucia. Aby jednak zwiększyć jej efektywność, należałoby wprowadzić odpowiednią, zrównoważoną dietę. Należy też dostarczać do organizmu odpowiednie ilości płynu i się wysypiać.

Dla wielu jednym z najskuteczniejszych zabiegów odchudzających jest właśnie elektrostymulacja? Kiedy efekty stają się widoczne? Może to nastąpić bardzo szybko. Najczęściej można je odczuć po przeprowadzeniu większej części serii zabiegów.

To cię może zainteresować:

Rozstępy na udach – dlaczego powstają? Czy da się ich pozbyć domowymi sposobami?

Rozstępy na udach to problem, który dotyka większości kobiet. Mogą pojawić się również na piersiach, plecach czy pośladkach. Od czego robią się rozstępy? Czy da się ich pozbyć domowymi sposobami? Wyjaśniamy!
Rozstępy na udach
Foto:GettyImages
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama