Reklama

Przy okazji ją odżywia, ale jednocześnie działa keratolitycznie, czyli złuszcza martwe komórki naskórka i działa ściągająco. Składniki aloesu przyspieszają tworzenie się broblastów. Roślina zawiera też cenne dla skóry składniki mineralne (m.in.: magnez, wapń, żelazo, cynk) oraz witaminy (C, z grupy B, cholinę).
JAK STOSOWAĆ
Do ciała: dzięki właściwościom nawilżającym i kojącym skóra po opalaniu, posmarowana papką z miąższu aloesu, będzie świetnie nawilżona, wygładzona, a podrażnienia wyciszone. Roślina może zniwelować uszkodzenia wywołane działaniem promieni UV w głębszych warstwach naskórka. Sok z aloesu wymieszaj z balsamem do ciała i tak przygotowany kosmetyk wmasuj w skórę.
Do twarzy: soku z aloesu możesz używać zamiast toniku, zwłaszcza przy cerze skłonnej do przetłuszczania się i trądzikowej. Ma bowiem nie tylko właściwości regulujące czy ściągające, ale też antybakteryjne.
Do włosów: Przed myciem należy wetrzeć na 10–15 minut świeży miąższ aloesu we włosy. To nawilży je i wygładzi. Działa także leczniczo na łupież. Wystarczy wmasować aloes w skórę głowy na 30 minut przed myciem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama