11 błędów urodowych, które popełniasz
Błędy urodowe, o których mogłyście nie mieć pojęcia. Warto zajrzeć!
Nie każda z nas jest mistrzynią makijażu. Często popełniamy nieświadomie wiele błędów, które skutkują suchą i podrażnioną cerą, wypryskami lub najczęściej, widocznymi jak na dłoni pomyłkami w naszym makijażu. Zbyt ciemny podkład na wiosnę, zaniedbane pędzle czy brak demakijażu przed snem to urodowe grzechy główne. Sprawdźcie w naszej galerii czego jeszcze nie powinnyście robić przygotowując swój makijaż!
1 z 11
Bronzer
Amerykańska gwiazdka Lindsey Lohan jest królową tego typu beauty wpadek. Bronzera nie nakładamy na całą twarz i warot o tym pamiętać, żeby uniknąć przerysowanego efektu niczym z plaży na fototapecie. Jeśli macie ochotę na efekt opalenizny poza sezonem - proponuję użyć delikatnego samoopalacza w kremie. Bronzer nakładamy tylko w kluczowych miejscach twarzy - na kościach policzkowych, podbródku, grzbiecie nosa i delikatnie na czole - wtedy zyskujemy efekt brązującego rozświetlenia.
2 z 11
Zalotka na pomalowane rzęsy
Zalotka to prawdziwe cudeńko w gadżetach urodowych. Banalnie prosta potrafi naprawdę podkręcić nawet krótsze rzęsy. Podstawowa zasada użycia? Nigdy nie podkręcajcie zalotką pomalowanych tuszem rzęs! Po pierwsze skruszy nawet te najbardziej perfekcyjnie pomalowane, po drugie może je powyrywać...
3 z 11
Nieumyte pędzle
Trzeba przyznać, że zdarza się to wielu z nas. Mycie pędzli nie należy do przyjemnych obowiązków i tu też trzeba znać kilka zasad. Po pierwsze możemy je prać w woreczku na bieliznę. Poza tym suszymy je stawiając włosiem do dołu, tak żeby woda spływała, a nie wsiąkała w pędzel. Jeśli nie myjemy ich regularnie, zwyczajnie przestają dobrze działać. Przede wszystkim będą mieszać kolory, a o precyzji nakładania cieni i pudru możemy zapomnieć - włoski pędzla będą zbyt obciążone pigmentem.
4 z 11
Podkład na dłoni
Zasada nadrzędna przy wyborze odpowiedniego podkładu - nie testujemy go na wierzchu dłoni! Nie dajcie się na to namówić. Grzbiet dłoni i nasza cera mają zupełnie inny odcień, zazwyczaj dłonie, mniej wystawione na słońce są bledsze. Grubość skóry też nie jest taka sama. Jeśli testujecie nowy kolor podkładu, najlepiej nałożyć go na linię szczęki, nigdy na dłoń!
5 z 11
Makijaż na noc
Anja Rubik (która ma genialną cerą) zdradziła kiedyś, że nieważne jak bardzo jest zmęczona zawsze zmywa makijaż przed snem. I to dokładnie. Zasypianie w pełnym makijażu na twarzy sprawi, że po skórze będzie widać szybciej oznaki starzenia. Dlaczego? Dlatego, że fluid i puder zapychają pory, które się poszerzają. Rozszerzone pory sprawiają, że skóra wygląda o wiele starzej. Zmycie makijażu zajmuje tylko kilka minut, nie zapominajcie o tym!
6 z 11
Kredka do ust tylko na ich krawędzi
Co prawda lata 90. są modne wiosną 2017, ale może warto skupić się w nich na modzie, nie urodzie? Cienkie brwi i mocna kredka na krawędzi ust nie wygląda dobrze, uwierzcie. Macie dwa wyjścia - albo całkowicie zrezygnować z kredki, albo dobrać jej odcień do koloru pomadki i palcami nałożyć kolor na środek ust. Efekt będzie modnym ombre.
7 z 11
Baza pod podkład
Nie rezygnujcie świadomie z bazy pod pokład! Po pierwsze może być świetnym korektorem kryjącym niedoskonałości, po drugie sprawi, że cały makijaż będzie dłużej się trzymał i powinien być bardziej rozświetlony. Można spróbować wymieszać bazę z podkładem i nałożyć całość na twarz szerszym pędzlem.
8 z 11
Za dużo podkładu
Czyli tzw. tapeta na twarzy lub efekt woskowej lalki. Makijaż powinien być przede wszystkim naturalny, odcień podkładu dobrany do koloru naszej cery (patrzy kilka slajdów wcześniej), a transparentny puder wykańczający całość. Jeśli nie macie potrzeby mocnego krycia (czyt. nie macie przebarwień czy blizn), podkład można nałożyć tylko na strefę T (czoło, nos, broda, pod oczy).
9 z 11
Złe światło do makijażu
Światło - jedna z podstawowych rzeczy, których potrzebujemy w procesie makijażu. Najlepiej malować się przy oknie, przy naturalnym oświetleniu. Sztuczne jarzeniówki w łazience, czy zbyt ciemna lampka przekłamie nasz wygląd, a po wyjściu z domu możemy się boleśnie przekonać, że nie wyglądamy tak perfekcyjnie, jak nam się wcześniej wydawało.
10 z 11
Zły odcień korektora
To nieprawda, że jaśniejszy korektor pomoże ukryć cienie pod oczami. Jeśli będzie zbyt jasny, tylko je uwypukli i przyciągnie niechcianą uwagę. Najlepiej korektor dobrać do odcienia podkładu, który, jak już wspominałam, musi przypominać naturalny odcień naszej skóry twarzy.
11 z 11
Sprawdzaj daty ważności
To nieprawda, że twoje kosmetyki mogą żyć wiecznie. One tez mają określoną datę ważności, a używanie przeterminowanych produktów może wyjść na niekorzyść używającego. Zazwyczaj data przydatności makijażowych produktów to jakieś dwa lata. Sprawdzajcie daty na opakowaniach!