Tanie, unikatowe ubrania - gdzie kupić?
Second-handy, sklepy internetowe, wymiany. Jest wiele sposobów aby tanio i ciekawie wzbogacić swoją szafę, a także pozbyć się nienoszonych ubrań!

- kobieta.pl
Każda z nas chce wyglądać oryginalnie i wyjątkowo, nie wydając przy tym astronomicznych kwot. Mamy także wiele ubrań, które chciałybyśmy oddać, sprzedać. Tylko jak?
Najpopularniejszym i najbardziej znanym sposobem są zakupy w sklepach z używaną odzieżą. Jest ich wiele, mają częste dostawy, każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Niestety, odkąd stały się niezwykle modne, ceny w nich wzrosły, nierzadko nawet do tych sklepowych, a ubrania są coraz bardziej poprzebierane. Dlatego najlepiej wybrać się na obrzeża, czy za miasto.
Także fani markowej odzieży znajdą w tej branży coś dla siebie. Istnieją tzw. luksusowe second-handy, które oferują ubrania znanych projektantów po znacznie niższych cenach. Nie są to jednak outelty, gdzie kupić można resztki kolekcji, tylko sklepy z pojedynczymi, wyjątkowymi egzemplarzami. Można także sprzedawać w nich własne, będące w dobrym stanie ubrania.
Innym sposobem są zakupy online. Sklepy internetowe nierzadko bywają bardzo drogie, ale o wiele tańszą alternatywą są poszukiwania na takich serwisach jak Allegro czy Ebay. Sprzedawane są tam nie tylko ubrania używane, ale także kolekcje małych firm i młodych projektantów, nie mających swoich butików i stron internetowych. Jest to jednak ryzykowany sposób, nierzadko można spotkać się z oszustwami, nieprawidłową rozmiarówką, czy po prostu nie trafić na swój krój.
Na forach i portalach społecznościowych można często spotkać się z hasłami „oddam, sprzedam, kupię”. Jedną ze stron działających w podobny sposób jest grupa na Facebooku „sprzedaż odzieży detalicznej”. Jest to grupa zamknięta, wystarczy jednak wysłać prośbę o zostanie do niej dołączonym, a daje wgląd w szereg sprzedawanych przez użytkowniczki ubrań, nierzadko z ceną do negocjacji. Niczego jednak nie kupuje się w ciemno – istnieje niezapisana zasada, że przed zakupem towar można obejrzeć, przymierzyć i dopiero wtedy podjąć decyzję.
Kolejną metodą są tak zwane Swap Parties. Wcześniej głównie organizowane w czyichś mieszkaniach, dla przyjaciół i znajomych, teraz już przyjęły formę eventów, organizowanych w klubach i kawiarniach. Należy przynieść własne, niechciane już ubrania, które funkcjonują jako „waluta” – takie imprezy polegają na prostej wymianie odzieży pomiędzy uczestnikami.
Polecane
„Chciałem dla mojej rodziny czegoś więcej niż tanie parówki i brak perspektyw. Ale wpadłem z deszczu pod rynnę”
„Mąż znikną bez słowa. Drań żyje w luksusie na Kajmanach, a mnie nawet nie stać na tanie parówki”
„Tajemnica teściowej śmierdziała jak tanie, męskie perfumy. Zapomniała chyba, że każde kłamstwo ma krótkie nogi”
Kolekcja "Friends" w Lidlu. Wygodne ubrania dla fanów serialu "Przyjaciele" za niewielkie pieniądze
„Teściowa nie mówiła, gdzie wychodzi wieczorami, ale ja wiedziałam swoje. Świętoszka miała sporo za uszami”
Promocja
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 8
Neuropeptydy w kosmetyczce. Technologia, która zatrzymuje czas
Współpraca reklamowa
Zaproś sztukę do swojego wnętrza z nową linią Velvet ART
Współpraca reklamowa
Jak dobrać damskie buty zimowe do swojego stylu i sylwetki?
Współpraca reklamowa
Wybierz się do Suntago i wypocznij w tropikalnym stylu
Współpraca reklamowa
„Woda opadła, psy zostały” – rusza kampania pomocowa dla bezdomnych zwierząt
Współpraca reklamowa
Blask, ciepło i styl na chłodniejsze dni z SHEIN
Współpraca reklamowa
Blaupunkt świętuje 100-lecie innowacyjnym gramofonem wertykalnym VT100
Współpraca reklamowa
Paulina Krupińska w Świątecznej Kampanii Homla
Współpraca reklamowa