Reklama

NAJWAŻNIEJSZE ZASADY MAKIJAŻU POD SZKŁA

Reklama

1. Jeśli nosisz delikatne oprawki, maluj oko mocniej, intensywniejszymi kolorami. Oprawki masywne lubią makijaż mniej widoczny, stonowany.
2. Kolory oprawek i cieni powinny ze sobą współgrać (wskazówki w ramce obok).
3. Na nasadę nosa zamiast podkładu dobrze jest nałożyć warstwę korektora i przypudrować ją: w miejscu, gdzie oprawka dotyka nosa, makijaż szybko się ściera.
4. Idealny tusz do rzęs? Pogrubiający, ale nie wydłużający – mocno wydłużone rzęsy będą dotykać szkieł i kruszyć tusz. Szczoteczka twojej maskary powinna też dobrze rozczesywać rzęsy. Pod okularami wyraźniej je widać!
5. Brwi najczęściej lekko wystają sponad oprawek i zwracają uwagę, dlatego zadbaj o nie szczególnie. Powinny być przede wszystkim dobrze wyregulowane: modne, naturalnie szerokie brwi nie wyglądają dobrze w zestawieniu z wąskimi, delikatnymi oprawkami.
6. Wybierając oprawki, dobierz je zwłaszcza do kształtu brwi. Linia brwi nie powinna zbyt mocno wystawać znad okularów ani kontrastować z nimi kształtem. Najlepiej sprawdza się zasada: proste brwi – prosta linia oprawek, brwi w formie łagodnego łuku – zaokrąglone oprawki, brwi wygięte do góry – podobne w kształcie oprawki, np. „kocie”, w stylu lat 50.
7. Nic nie wygląda lepiej niż modne oprawki i intensywna szminka na ustach!

Niezbędnik okularnicy
Twarz nawet w najbardziej stylowych okularach wymaga lekkiego makijażu. Przepis na sukces to uniwersalny, wiosenny make-up, w którym dobrze będzie wyglądało zarówno oko dalekowidza, jak i krótkowidza. Oprawę oka obwiedź cieniutką czarną kreską, usta podkreśl ciemnoróżowym błyszczykiem.

OKO NA PLUS
Szkła dodatnie, jakie noszą dalekowidze, powiększają oczy i zbliżają je do siebie, podkreślają też drobne zmarszczki i cienie. Umiejętnie zrobiony makijaż skoryguje niedoskonałości i optycznie zmniejszy oczy.
● Zainwestuj w dobry korektor, podkład i puder, które będziesz nakładać na skórę przy oczach.
● Na początek pobaw się korektorem. Nanieś go na te partie skóry, które dobrze widać pod twoimi okularami. Wybierz kosmetyk jaśniejszy o ton lub dwa od podkładu. Na konkretne mankamenty polecamy ci korektory kolorowe: różowy znakomicie zakryje ciemne obwódki pod oczami, zielony zamaskuje zaczerwienienia, żółty skoryguje ciemniejszy kolor powiek.
● By makijaż wokół oczu się nie zwarzył (twoje szkła natychmiast to zdradzą!), nałóż tylko jedną warstwę korektora lub podkładu (nigdy oba kosmetyki naraz) i przykryj ją warstewką pudru.
● Sięgaj po matowe cienie. Perłowe jeszcze bardziej uwypuklą i powiększą oczy.
● Białym cieniem rozjaśniaj wewnętrzne kąciki oczu, by optycznie odsunąć oczy od siebie.
● Unikaj zbytniego podkreślania rzęs, twoje plusowe szkła będą nienaturalnie je powiększać.

Reklama

PIĘKNA Z MINUSEM
Szkła ujemne, które noszą krótkowidze, pomniejszają oczy. Postaraj się więc optycznie je powiększyć – służą temu makijażowe sztuczki.
● Tuż przy linii oka nie nakładaj jasnych cieni: sprawiają, że oprawa oka wydaje się mniejsza.
● „Smoky eye” w ciemnych kolorach to makijaż dla ciebie. Sprawi, że oczy będą wydawały się większe i głębiej osadzone.
● Białą lub jasnoróżową kredką zrób kreskę po wewnętrznej stronie dolnych powiek – to kolejna sztuczka, która optycznie powiększa oczy.
● Przed wytuszowaniem podkręć rzęsy zalotką – „otworzysz” oko, wyda się większe.

Reklama
Reklama
Reklama