Woda ryżowa - dziecinnie prosty przepis na włosy pełne blasku i objętości
Zwykle wylewasz ją do zlewu, a to skarbnica minerałów! Chodzi o wodę po gotowaniu ryżu, która zawiera witaminy i proteiny ryżowe, które nadają włosom blasku i objętości, nawilżają je i wygładzają. Przepis na wodę ryżową na włosy jest dziecinnie prosty. Jak wykonać taką ryżową płukankę na włosy w domu i na czym polega jej sekret?
W tym artykule:
- Woda ryżowa na włosy: sekret Azjatek
- Woda ryżowa: co to jest?
- Cudowne właściwości wody ryżowej na włosy
- Jak zrobić wodę ryżową?
Ryżowa płukanka na włosy była pilnie strzeżonym sekretem japońskiej pielęgnacji. Jej przygotowanie zajmuje ok. 15 minut, a cena tej superskutecznej terapii mieści się w okolicach... 2 zł. A jednak bardzo często nie korzystamy z jej potencjału i wylewamy ją do zlewu. Cudowne właściwości wody ryżowej na włosy są nieocenione, dlatego warto wykorzystać taki rodzaj płukanki w naszej domowej pielęgnacji.
Woda różana do twarzy - bomba witaminowa dla cery!
Czy kiedykolwiek słyszałaś o wodzie różanej? Woda różana to naturalny specyfik, który ma wspaniałe właściwości nie tylko dla cery, ale także dla włosów! Dowiedz się, jak prawidłowo korzystać z wody różanej.Woda ryżowa na włosy: sekret Azjatek
Zbawienne dla naszych włosów właściwości wody ryżowej to zdecydowanie nie mit, których masa rozsiana jest w sieci. Na wiarygodność jej sławy pracował sztab naukowców badających japońską tradycję. Badając historię tej techniki pielęgnacji natrafili oni na informację na temat kobiety dworu z okresu Heian, które słyneły z pięknych, długich, sięgających aż do podłogi (suberakashi) włosów. Jak się okazało za ich wyjątkową urodą stały płukanki za pomocą Yu-Su-Ru, czyli właśnie wody pozostałej z gotowania ryżu, najważniejszego składnika japońskiej diety. Ryż był używany z resztą nie tylko w pielęgnacji włosów, ale też ciała i twarzy, ze względu na niezwykłe i delikatne właściwości. Dziś w sieci znajdziesz masę dziewczyn, które pokazują efekty stosowania ryżowej kuracji na włosach oraz wyzywają się na #ricewaterchallenge - wyniki są naprawdę zadziwiające!
Prezenty świąteczne dla włosomaniaczek - nasze TOP 5
Ich cel to imponujące, mocne i zdrowe kosmyki, a aby go osiągnąć potrafią spędzać długie godziny pośród licznych masek, wcierek, mgiełek i mazideł. Prezent dla włosomaniaczki musi być dobrze przemyślany - podpowiadamy, co z pewnością sprawi im radość!Woda ryżowa: co to jest?
Woda ryżowa to po prostu woda, jaka zostaje po ugotowaniu ryżu. To może być zwyczajny biały ryż, ale najlepsze efekty przynosi woda ryżowa uzyskiwana z z ryżu jaśminowego i brązowego. Co jednak najważniejsze! Woda, w której gotujesz ryż nie może być posolona. Z gotowania ryżu powstaje mleczna, lekko mleczna woda. I właśnie tej wody, po odcedzeniu ugotowanych ziarenek, już w dawnych czasach używały Japonki. Dawniej używano do płukania włosów przede wszystkim wody sfermentowanej, która miała mieć lepsze właściwości. My też z resztą polecamy taką kilkudniową wodę z ryżu, która posiada właściwości odkwaszające. Podczas procesu fermentacji ryżowa płukanka przyjmuje pH bardzo podobne do naturalnego pH włosa i wspomaga jego regenerację. Żeby uzyskać fermentowaną wodę ryżową, zalej pół szklanki ryżu dwiema szklankami wody, a następnie pozostaw na 15 minut. Potem odcedź ziarenka, a wodę przelej do naczynia. Tak przygotowaną esencję, która później będzie wymagać rozcieńczenia, powinna być przechowywana w temperaturze pokojowej przez ok. 2 dni.
Cudowne właściwości wody ryżowej na włosy
Woda ryżowa to bogactwo składników odżywczych, które zbawiennie wpływają na skórę i włosy. Cynk, żelazo, witamina A, witaminy z grupy B, magnez, potas oraz inozytol - substancja poprawiająca elastyczność włosów. To składniki, które znajdziesz w ryżowej płukance. Odbudowują one zniszczoną strukturę włosa i budują swoistą naturalną tarczę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Proteiny ryżowe uzupełniają ubytki we włosach, nadają im pożądany blask i objętość. Dodatkowo naturalny humektant - skrobia ryżowa (która nie bez powodu znajduje się w składzie ryżowych pudrów do twarzy) działa wygładzająco i nawilżająco.
Tonowanie włosów - co to jest, ile kosztuje, jak i gdzie je zrobić? Ta wiedza zdecydowanie ci się przyda!
"Tonowanie włosów" - skoro tu trafiłaś, to znaczy, że szukałaś kompleksowej wiedzy na jego temat. I dobrze trafiłaś! Co to jest? Ile kosztuje? Czy da się je wykonać w domu? Odpowiadamy!
Jak zrobić wodę ryżową?
Do garnka wlej ok. trzy razy więcej, najlepiej destylowanej lub filtrowanej, wody niż zwykle. Gdybyś gotowała ryż normalnie, większość wody się wygotuje - ty potrzebujesz jej do płukanki. Dalej gotuj ryż tak jak zwykle, w zależności od rodzaju ryżu - od 15 do 30 min. Powstała po wylaniu ziaren ryżu woda to twój koncentrat. Poczekaj, aż wystygnie i rozcieńcz w proporcji: kilka łyżek koncentratu ryżowego na szklankę wody. Takim ryżowym koktajlem płucz umyte włosy. Co ważne - taka ryżowa płukanka nie powinna być przechowywana dłużej niż 2 dni.
Nasza rada: Jeśli nie masz czasu, zalej pół szklanki surowego ryżu dwiema szklankami gorącej wody i pozostaw tak miksturę na 15 minut. Takiej mieszanki nie trzeba rozcieńczać.
Włosy średnioporowate – jak je rozpoznać i czy porowatość włosów wpływa na ich pielęgnację? Rozwiewamy wątpliwości
Włosy średnioporowate to ten typ włosów, które występuje u kobiet najczęściej. Z tego powodu często mówi się więc o nich również, iż są to włosy o normalnej porowatości. Nie oznacza to jednak, że nie sprawiają one ich właścicielkom żadnych problemów. Podobnie jak włosy o niskiej i wysokiej porowatości mają one swoje lepsze i gorsze dni, a zatem wymagają też odpowiednio dobranej do swoich potrzeb pielęgnacji. Warto więc wiedzieć jak je rozpoznać i jak dbać o włosy średnioporowate, aby w efekcie wyglądały one pięknie i zdrowo.