Reklama

W tym artykule:

  1. Kozieradka na włosy – właściwości
  2. Kozieradka na włosy – jak stosować?
  3. Kozieradka na włosy – efekty kuracji
  4. Wcierka z kozieradki
  5. Olejek z kozieradki na włosy
  6. Maseczka z kozieradki na włosy
  7. Napar z kozieradki na włosy
  8. Kozieradka – skutki uboczne
  9. Kozieradka na włosy – opinie
Reklama

Kozieradka na włosy – właściwości

Nasiona kozieradki na włosy można wykorzystać na kilka sposobów - w postaci wcierki, oleju i maseczki. Dla poprawy kondycji włosów można również pić napar z tej rośliny. Kozieradka na porost włosów to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zahamowanie ich wypadania i zagęszczenie czupryny. Jakie właściwości ma kozieradka stosowana na włosy i skórę głowy? Najważniejsze to:

  • zmniejsza przetłuszczanie się skóry głowy i włosów;
  • łagodzi stany zapalne i świąd skóry głowy;
  • skóra głowy nie łuszczy się;
  • wzmacnia cebulki włosów, dzięki czemu hamuje ich wypadanie;
  • poprawia wygląd i kondycję włosów: stają się sprężyste, bardziej odporne na łamanie się, ładnie się błyszczą.

Dlaczego kozieradka na włosy jest tak skuteczna? Wszystko dzięki dużej zawartości witamin i minerałów oraz innych cennych pierwiastków. Kozieradka zawiera między innymi:

  • witaminy: A, B i C;
  • lecytynę;
  • cholinę;
  • fosfolipidy;
  • magnez;
  • żelazo;
  • krzem;
  • potas;
  • selen.

Kuracja kozieradką to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wzmocnienie włosów i przywrócenie im dobrej kondycji. Tę metodę stosowały już nasze babcie. Współczesny trend na czerpanie korzyści z darów natury pozwala kozieradce ponownie święcić triumfy!

Kozieradka na włosy – jak stosować?

Jak stosować kozieradkę na włosy, by kuracja przyniosła jak najlepsze efekty? Wybór metod jest całkiem spory - od picia naparów, przez stosowanie wcierek i masek, po olejowanie włosów olejem z kozieradki. Najlepsze efekty przyniesie łączenie stosowania kozieradki wewnętrznie i zewnętrznie.

Zewnętrzne stosowanie nie różni się niczym od korzystania z gotowych kosmetyków. Wybór jest zresztą również dość spory: możesz kupić gotowe preparaty pielęgnacyjne zawierające oleje i wyciągi z kozieradki (drogeryjne lub naturalne), kozieradkę w postaci suplementu diety (do zaparzania naparów lub w postaci kapsułek do połykania) lub zaopatrzyć się w olejek z kozieradki. Pierwsze rezultaty systematycznej pielęgnacji z użyciem kozieradki są widoczne bardzo szybko - bo już nawet po tygodniu- dwóch.

Zobacz także

Kozieradka na włosy – efekty kuracji

Dobroczynna moc ziół znana jest już od setek lat, a dziś, dzięki trendowi na powrót do natury, odkrywa się ją ponownie. Dlatego wiele osób chętnie sięga po kosmetyki naturalne i półprodukty, na których bazie może stworzyć własne preparaty pielęgnacyjne.

Kozieradka na wypadanie włosów to jedna z najskuteczniejszych, a przy tym w pełni naturalnych i bezpiecznych metod. Największą popularnością cieszy się wcierka z tej niepozornej rośliny. Efekty kuracji są zaskakujące i szybko zauważalne. Włosy stają się silniejsze, bardziej sprężyste i odporne na złamania, ich wypadanie zostaje zredukowane, a oprócz tego są pobudzone do wzrostu. Już po 2-3 tygodniach stosowania kozieradkowej kuracji zauważysz tzw. baby hair, czyli nowe włosy! Jak stosować kozieradkę w postaci wcierki, oleju, maseczki i naparu?

Nie tylko maseczka z jajka: 5 najlepszych maseczek na włosy domowej roboty

Domowej roboty maseczki na włosy, zazwyczaj wymagają czasu i cierpliwości, jednak efekty domowej pielęgnacji mogą na prawdę Cię zaskoczyć. Świetnie odbudowują i regenerują wysuszone słońcem i słoną wodą kosmyki, a ich wykonanie zajmie Ci kilkanaście minut. Ostatecznie, możesz skorzystać z proponowanych przez nas, gotowych odpowiedników… :)
Maseczki do włosów domowej roboty
https://www.instagram.com/volobeauty/

Wcierka z kozieradki

Wcierka z kozieradki to najpopularniejszy sposób na wzmocnienie włosów i pobudzenie ich porostu. Regularne wmasowywanie wcierki w skalp (tj. co najmniej 2 razy w tygodniu, a najlepiej codziennie) przyniesie zauważalne efekty już po kilku użyciach. Dla pełnego efektu kurację warto stosować co najmniej przez miesiąc. Jak zrobić wcierkę z kozieradki? To bardzo proste i możesz zrobić to na dwa sposoby.

Pierwszy polega na zalaniu łyżki nasion wrzącą wodą. Na około 10 g nasion potrzebować będziesz mniej więcej 3/4 szklanki wody. Nasiona zaparzaj pod przykryciem przez kilkanaście minut, a następnie odcedź napar i pozostaw do ostygnięcia. Potem wystarczy już tylko przelać go do buteleczki z atomizerem lub aplikatorem - jak ci wygodniej.

Drugi sposób polega na zalaniu nasion wodą, a następnie zagotowaniu ich. Po ostygnięciu odcedź napar i wetrzyj w skórę głowy.

Do wykonania wcierki możesz użyć zarówno całych nasion jak i mielonych. Wcierkę możesz przechowywać w lodówce przez kilka dni (maksymalnie tydzień). Jak używać wcierki, by kuracja przyniosła jak najlepsze rezultaty? Po pierwsze - stosuj ją zawsze na czystą skórę głowy i włosy. Po drugie - im dłużej wcierka pozostanie na skórze, tym lepiej. Zostaw ją więc co najmniej przez kilkadziesiąt minut, a najlepiej przez kilka godzin, nawet na całą noc. Aby wzmocnić działanie wcierki i ułatwić przenikanie składników odżywczych wgłąb skóry i do cebulek włosowych, po aplikacji wcierki załóż czepek i czapkę lub zrób turban z ręcznika. W ten sposób wytworzy się ciepło, dzięki któremu łuski włosów i pory skóry rozszerzą się, dzięki czemu wcierka zadziała skuteczniej!

Olejek z kozieradki na włosy

Drugim sposobem na wzmocnienie włosów jest stosowanie olejku z kozieradki. Możesz użyć go na kilka sposobów:

  • odżywcze serum na końcówki - dzięki temu nie będą się przesuszać i rozdwajać, będą również miękkie i ładnie dociążone, a włosy nie będą się puszyć;
  • naturalna odżywka do włosów - kilka kropel olejku rozetrzyj w dłoniach, a następnie przegładź nimi pasma na długości. To świetny sposób na ochronną, nawilżającą i kondycjonującą odżywkę bez spłukiwania. Uważaj jednak na to, by nie przesadzić z ilością olejku, bo może spowodować przetłuszczenie i nadmierne obciążenie włosów;
  • olejowanie pasm - olejowanie włosów na długości to lubiany, skuteczny sposób na zmiękczenie i odżywienie ich. Składniki odżywcze przenikają z oleju we włosy, dzięki czemu ubytki są wypełnione, a włos na długości jest chroniony przed czynnikami zewnętrznymi. Olejowanie pomaga również zatrzymać wilgoć w pasemkach. Nie bez znaczenia pozostaje to, jakiego oleju użyjesz do tego zabiegu. Wybierz olejek z kozieradki, jeśli twoje włosy są cienkie, słabe i łamliwe.

Aby kuracja olejkiem z kozieradki przyniosła oczekiwane rezultaty, wybieraj produkty naturalne - w składzie INCI powinna znajdować się wyłącznie jedna pozycja: Trigonella foenum-graecum.

Ocet jabłkowy na włosy - czy naprawdę warto go stosować? Sprawdziłyśmy na sobie

Płukanka z octu jabłkowego na włosy to hit ostatniego roku, szczególnie kiedy do pielęgnacji kosmyków używasz kosmetyków naturalnych. Ocet jabłkowy pomoże włosom odzyskać zdrowy blask, a skórze głowy zachować równowagę niezbędną do prawidłowej pracy gruczołów łojowych. Jak przygotować taką płukankę? Podpowiadamy
Ocet jabłkowy na włosy
GettyImages

Maseczka z kozieradki na włosy

Maseczka z kozieradki sprawdzi się zarówno na skórę głowy jak i na włosy. Dwie łyżki nasion (najlepiej mielonych) zalej taką ilością wrzątku, by powstała papka. Po ostudzeniu nanieś ją na skórę głowy i włosy, pozostaw na co najmniej 30 minut, a następnie spłucz (lub zmyj łagodnym szamponem).

Napar z kozieradki na włosy

Picie kozieradki przyniesie świetne rezultaty nie tylko dla włosów, ale także dla całego organizmu. Ma ona bowiem dodatkowo właściwości przeciwzapalne i przeciwgrzybicze, a do tego obniża poziom złego cholesterolu oraz cukru. Wywar z kozieradki dostarczy cennych składników odżywczych także od wewnątrz, co przełoży się naturalnie na poprawę wyglądu i kondycji włosów, ale także skóry i paznokci.

Kozieradka – skutki uboczne

Kozieradka, jak każde inne zioło, może powodować skutki uboczne. Nie powinno się jej stosować w przypadku łysienia androgenowego - podnosi bowiem poziom androgenów, więc efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Picie naparów z kozieradki jest odradzane kobietom w ciąży - może powodować nadmierne skurcze macicy, co może skutkować poronieniem lub przedwczesnym porodem. Spożywanie naparów z kozieradki w dużej ilości może skutkować również nieprzyjemnym zapachem potu - wszystkiemu winne są substancje zapachowe zawarte w nasionach tej rośliny.

Kozieradka na włosy – opinie

Kuracja kozieradką cieszy się dobrymi opiniami, którymi internautki dzielą się na forum i w grupach tematycznych na portalach społecznościowych. Dominują pozytywne odczucia, jak zacytowana poniżej opinia z forum Wizaż.pl.:

"Ja używam kozieradki od jakiegoś miesiąca, może trochę ponad i jestem zadowolona z efektów. Włosy przestały wypadać, w końcu mogę cieszyć się olejowaniem, bo wcześniej przy nakładaniu olejów włosy wychodziły garściami. I co chyba najbardziej mnie ucieszyło to to że zyskały objętości i przestały się szybko przetłuszczać Na pewno szybko z niej nie zrezygnuję" - arla_1112, wizaz.pl.

Jak wzmocnić włosy? Domowe i profesjonalne sposoby, które naprawdę przynoszą efekty

Mocne, odporne na uszkodzenia, sprężyste i lśniące włosy to cel wielu osób. Jednym uzyskanie tego efektu przychodzi łatwiej, innym trudniej. Za wygląd włosów w dużej mierze odpowiadają geny, jednak właściwa pielęgnacja i wartościowa dieta zaspokajająca potrzeby organizmu na niezbędne składniki odżywcze to spora część sukcesu. Jak wzmocnić słabe włosy? Jeśli nie są one osłabione wskutek choroby, przyjrzyj się swojej diecie i pielęgnacji. Podpowiadamy, jak wzmocnić włosy: domowymi i profesjonalnymi sposobami.
Jak wzmocnić włosy? Domowe i profesjonalne sposoby, które przynoszą efekty
Foto: Instagram/nataliesole
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama