Komu pasuje chłodny blond? To kolor, który królować będzie tego lata
Chłodne blondy nie wychodzą z mody, niestety jednak nie każda z nas będzie wyglądała w nich korzystnie. Jakie zimne odcienie blondu spotykamy najczęściej i do kogo będą one pasować? Sprawdź, czy zimny blond to kolor dla Ciebie - podpowiadamy, jak łatwo możesz się o tym przekonać.
Chłodny blond – komu pasuje?
Chłodny blond, zwłaszcza jego najjaśniejsze wersje, to kolor, który szturmem podbija wybiegi i Instagrama. Nic w tym dziwnego. To przepiękny odcień, który podkreśla delikatną urodę, nadaje kobiecości i sprawia, że wyglądamy niemal eterycznie. Niestety, nie każdej z nas będzie w nim do twarzy. Jeśli marzy Ci się zimny odcień blondu, to przed wizytą w salonie fryzjerskim sprawdź, z jakimi cechami wyglądu komponuje się on najlepiej.
- jasna skóra o różowych tonach (osoby z o żółtym tonie skóry powinny go unikać);
- zielone, niebieskie, ciemnobrązowe, lub czarne oczy (osobom z piwnymi oczami o złotych refleksach nie będzie w nim do twarzy);
- naturalny kolor włosów wpadający w chłodne tony.
To najmodniejsze kolory włosów dla niebieskich, piwnych i zielonych oczu
Czy wiesz jak sprawdzić, czy dany odcień włosów do Ciebie pasuje? Wystarczy, że dobierzesz barwę włosów do koloru oczu. Przedstawiamy listę najmodniejszych odcieni włosów dla zielonych, piwnych i niebieskich tęczówek!Jeśli po przeczytaniu powyższych punktów doszłaś do wniosku, że możesz śmiało farbować włosy na odcień chłodnego blondu, to pozostaje już tylko jedno pytanie. Jak osiągnąć taki kolor? Niestety, farba chłodny blond może nie wystarczyć.
Jak uzyskać chłodny odcień blondu?
Odcienie zimnego blondu, podobnie jak platynowego i popielatego blondu, można uzyskać poprzez mocne rozjaśnienie włosów, a następnie nałożenie na nie tonera, który pozbawi je żółtych tonów. Pamiętaj jednak, że im ciemniejsze są naturalnie Twoje włosy, tym mocniej ryzykujesz, wykonując rozjaśnianie sama w domu. Koniecznie zadbaj też o to, aby już przed zabiegiem Twoje włosy były w dobrej kondycji, ponieważ tego typu zabiegi mogą mocno je zniszczyć.
Jak uzyskać chłodny blond w domu? Równie ważne jest, abyś uzbroiła się w cierpliwość. Chłodne odcienie są trudne do uzyskania w domowych warunkach, dlatego niekiedy może okazać się, że Twoje włosy będą potrzebowały nawet kilkukrotnego rozjaśniania i tonowania. Jeśli wcześniej były pofarbowane na ciemniejszy odcień, niezbędna może okazać się również dekoloryzacja.
Jasny chłodny blond
Jasny zimny blond to kolor, który pokochały gwiazdy. Możemy zobaczyć w nim między innymi Klaudię Hejcio, czy Gwen Stefani. Jest bardzo twarzowy, przepięknie współgra z porcelanową cerą, nadając twarzy delikatności i kobiecości. Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich fanek ekstrawaganckich makijaży. Jasny chłodny blond stanowić będzie świetne tło nawet dla najbardziej zwariowanego make-upu. W przypadku bardziej codziennego looku warto nieco mocniej musnąć policzki różem. Rumieńce wyglądać będą bardzo zalotnie w zestawieniu z jasnymi, zimnymi włosami.
Ciemny chłodny blond
Ciemny chłodny blond jest nieco bardziej uniwersalną opcją. W przeciwieństwie do bardzo jasnych, chłodnych włosów, lepiej sprawdzi się u osób z jaśniejszą oprawą oczu. Pięknie wydobędzie kolor tęczówki i podkreśli spojrzenie. Makijaż, jaki będzie wyglądał najlepiej w połączeniu z tym kolorem to zimne odcienie klasycznej czerwieni, smokey eye, czarny eyeliner oraz wszystkie kolory cienia, które polecane są dla koloru Twojej tęczówki. Będzie wyglądał świetnie zarówno jako niezależny kolor na całej długości włosów, jak i baza dla ombre lub sombre.
Popielaty chłodny blond
Chłodny odcień popielatego blondu to kolor, który szczególnie dobrze będzie komponował się z bardzo jasną karnacją. Idealna, biała cera i popielate chłodne włosy nadadzą twarzy niemal magicznego uroku. Ten typ koloryzacji świetnie skomponuje się niemal z każdym makijażem. Wypróbuj połączenie ust w odcieniach nude i szalonego, kolorowego eyelinera. O uniwersalności tego odcienia włosów decyduje jego elastyczność. Popielaty blond może być ciemniejszy lub jaśniejszy, zależnie od Twoich upodobań. Również tylko od Ciebie zależy, jak wiele siwych tonów, chciałabyś wpleść w swój kolor. To świetny odcień, który możesz maksymalnie dopasować do swojego typu urody.
Beżowy chłodny blond
Chłodne odcienie blondu wyglądają świetnie również w połączeniu z beżem. Z pewnością beżowy blond wpadający w chłodne tony będzie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem całej dostępnej palety chłodnych blondów. To dobra propozycja dla tych z nas, które marzą o chłodnych włosach, jednak mają poważne wątpliwości co do tego, czy będą w nich dobrze wyglądać. Beżowy blond, w którym dominują zimne tony to wprost doskonały kompromis. Ten odcień świetnie będzie komponował się z nieco ciemniejszą karnacją i czarnymi lub ciemnobrązowymi oczami. Ciekawie wypada też w zestawieniu z szarymi tęczówkami.
Chłodny platynowy blond
Zimny blond w odcieniu platyny to jedna z najodważniejszych koloryzacji, która jednak nie wychodzi z mody. Gwiazdy, które udowodniły, że może on prezentować się zjawiskowo bez względu na karnację to między innymi Lady Gaga i Kim Kardashian. O ile Twoja skóra nie ma ciepłych tonów, a oczy pozbawione są złotych refleksów, możesz śmiało wypróbować tę koloryzację. Pamiętaj jednak, że wymagać będzie ona często niezwykle mocnego rozjaśnienia, dlatego lepiej nie wykonywać jej w domu. Aby uniknąć spalenia włosów, udaj się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego.
Ombre zimny blond
Ombre z zimnym blondem doskonale wyglądać będzie w połączeniu ze wszystkimi chłodnymi i ciemnymi odcieniami włosów. Ten sposób koloryzacji jest świetną alternatywą dla tych, którzy nie chcą farbować całych włosów. Możesz zdecydować się na ombre również w wypadku, kiedy Twoje włosy wymagałyby mocnego rozjaśnienia i nie jesteś pewna, czy dobrze je znoszą. Ombre przepięknie podkreśla oprawę oczu, dzięki ciemnemu przedziałkowi wydobywa je i nadaje blasku. Z drugiej strony, jasne końce pięknie rozświetlają i odświeżają twarz.
Blond refleksy na włosach potrafią zadziałać lepiej niż niejeden rozświetlacz, zwłaszcza kiedy Twoje włosy są krótkie, lub rozjaśnienie zaczyna się wysoko. Niestety tego typu koloryzacja może zniszczyć końce i szybko zmusić nas do podcięcia włosów. Aby tego uniknąć, pamiętaj o regularnym olejowaniu końcówek i zabezpieczaniu ich z pomocą serum silikonowego.
Refleksy na ciemnych włosach: jak je dobrać i zrobić w domu?
Kto powiedział, że jasne pasemka są zarezerwowane wyłącznie dla blondynek? Refleksy na ciemnych włosach wyglądają równie spektakularnie, a kluczem do naturalnego efektu jest dobór kontrastujących odcieni. Jak dobrać odpowiedni kolor pasemek do typu urody? Jak zrobić refleksy na włosach w domowych warunkach - o czym pamiętać podczas aplikacji rozjaśniacza lub farby? Podpowiadamy!