Reklama

W tym artykule:

  1. Aloes na włosy – właściwości
  2. Aloes na włosy – efekty
  3. Aloes na włosy – jak stosować?
  4. Żel aloesowy na włosy
  5. Maseczka z aloesu na włosy
  6. Sok z aloesu na włosy
  7. Aloes na skórę głowy
  8. Odżywka z aloesem do włosów
  9. Olejek aloesowy na włosy
  10. Aloes na włosy – opinie
Reklama

Aloes na włosy – właściwości

Siemię lniane na włosy, kozieradka na włosy czy pokrzywa posiadają szereg cennych właściwości, które można wykorzystać by wzmocnić swoje włosy i poprawić ich kondycję. Doskonałym i coraz chętniej wykorzystywanym sposobem walki o piękniejszą fryzurę jest również wykorzystanie właściwości tkwiących w aloesie. Aloes należy do jednoliściennych sukulentów liściowych. To popularna roślina, którą można hodować nawet w doniczce - znajduje się więc w wielu domach. Jest wykorzystywana zarówno w medycynie, jak i w kosmetyce. Stosowana jest na skórę jako lekarstwo na oparzenia słoneczne, podrażnienia czy alergie. Aloes stosuje się na trudno gojące rany i na trądzik.

Zawiera witaminę A, E i C, a także cholinę, witaminę B12 i kwas foliowy. Pełna jest antyoksydantów oraz minerałów, a także zawiera 20 z 22 aminokwasów wymaganych dla zachowania zdrowia człowieka i 7 z 8 aminokwasów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jego właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, łagodzące i kojące, a także pielęgnujące sprawiają, że jest on poszukiwany przez coraz więcej osób. Najczęściej stosuje się go na skórę oraz na włosy. Można jednak także przyjmować go doustnie, choć w tym wypadku istnieją pewne przeciwwskazania - na przykład nie powinny po niego sięgać osoby z chorymi nerkami.

Maseczka z jajka na włosy: ta babcina receptura od lat jest przez nas stosowana, a jakie daje efekty! [PRZEPIS]

Długie, lśniące, sprężyste i zdrowo wyglądające - takie włosy to marzenie wielu osób. Jedni zostali hojnie obdarzeni przez naturę pod tym względem i nie muszą się wiele napracować, by cieszyć się pięknymi kosmykami. Inni muszą się jednak postarać, by ich włosy wyglądały jak z katalogów fryzjerskich. Szukasz sposobu na skuteczne, a przy tym bezpieczne odżywienie pasemek? Maseczka z jajka na włosy to metoda, którą stosowały już nasze mamy i babcie. Jajko to bogate źródło białka i innych cennych składników odżywczych. Jakich? Na jakie problemy sprawdzi się maseczka z jajka i jak ją robić? Podpowiadamy!
Maseczka z jajka na włosy: jak stosować, przepis
Foto: Instagram/american_salon

Aloes na włosy – efekty

Aloes na włosy to naturalny kosmetyk, który pozwoli poprawić ich kondycję oraz nawilżyć włosy. Wpłynie także pozytywnie na skórę głowy, likwidując lekkie stany zapalne, które czasem mogą się na niej pojawiać. Jakie dokładnie są efekty jego stosowania?

  • aloes nawilża włosy i skórę głowy
  • przywraca odpowiednie pH skóry
  • odżywia cebulki i stymuluje wzrost nowych włosów
  • łagodzi swędzenie i pieczenie skóry głowy
  • ułatwia rozczesywanie włosów
  • wygładza włosy
  • zapobiega elektryzowaniu włosów
  • chroni włosy przed szkodliwym oddziaływaniem promieniowania UV i wolnymi rodnikami
  • aloes zwalcza suchy łupież
  • nabłyszcza włosy.

Wcierka na wypadanie włosów, która zdziała cuda. Pierwsze efekty zobaczysz już po 4 tygodniach

Wcierka na wypadanie włosów to kosmetyk, który potrafi zdziałać cuda. Jeśli po każdym rozczesaniu boisz się spojrzeć na szczotkę, to polecamy zastosować się do kilku poniższych rad, które pozwolą Ci dobrać idealny kosmetyk do skóry głowy. Polecamy też 3 sprawdzone przepisy na domowe wcierki na wypadanie włosów.
Wcierka na wypadanie włosów: jak stosować, jaką wcierkę wybrać? Domowe wcierki na wypadanie włosów
Getty Images

Aloes na włosy – jak stosować?

Aloes do włosów może być stosowany na różne sposoby. Na pewno zadziała na nie również stosowany doustnie, ponieważ wpływa wówczas na cały organizm, jednak lepiej nakładać go bezpośrednio na nie. Przyda się w tym celu aloesowa wcierka do włosów, maska na włosy z aloesu, albo specjalna mieszanka aloesu i oleju roślinnego, która pozwoli wykonać olejowanie włosów na aloes. Sok z aloesu można też dodać do stosowanych kosmetyków lub płukać nim włosy po umyciu. Wszystko zależy od tego jakie efekty pragnie się uzyskać.

Dla bezpieczeństwa nim zastosuje się aloes na włosy warto wykonać test sprawdzający czy nie mamy alergii. Warto wykonać próbę uczuleniową, na przykład na skórze łokcia. Jeśli po kilku godzinach od nałożenia nie wystąpiła żadna reakcja alergiczna - nie pojawiła się wysypka, ani świąd - można spokojnie nakładać aloes na włosy. Bardzo mało osób wykazuje nadwrażliwość na sok z aloesu, jednak dla bezpieczeństwa warto wcześniej wykonać taką próbę.

Żel aloesowy na włosy

Jak używać aloesu na włosy? Można skorzystać z gotowego żelu, który zwykle posiada wysoką zawartość aloesu - nawet 99%. Takie żele są wielofunkcyjne, ponieważ można nakładać je na skórę lub na włosy. Mogą zawierać różne dodatki, jednak najlepsze są te najprostsze, najlepiej skoncentrowane. Tego rodzaju produkty dostępne są w sklepach zielarskich, kosmetycznych, ale też w wielu supermarketach. Żel aloesowy można wykorzystać jako serum do włosów, wcierając na przykład w zniszczone końcówki. Można też układać dzięki niemu włosy, jak na żelu do stylizacji - to naturalny i bezpieczny sposób na ładnie ułożoną fryzurę.

Jak odbudować zniszczone włosy? 5 metod, które uratują twoje włosy

Jak uratować zniszczone włosy? To pytanie zadaje sobie wiele z nas, nie tylko te, które właśnie mają za sobą nieudane farbowanie. Odbudowa włosów jest żmudnym i wymagającym procesem, dlatego warto skorzystać z wiedzy specjalistów. Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposób, zarówno tych działających natyczniastowo, jak i tych, które przysłużą się nam w przyszłości.
Jak odbudować zniszczone włosy? 5 metod, które uratują zniszczone włosy
Foto: Instagram/american_salon

Maseczka z aloesu na włosy

Aloes na włosy może być nakładany w formie maseczki. Szybki przepis na jej przygotowanie jest następujący:

  1. Można wymieszać aloes na przykład z sokiem z cytryny w proporcji 3:2, czyli 3 łyżki żelu aloesowego i 2 łyżki soku z cytryny.
  2. Maseczkę nakłada się na włosy oraz na skórę głowy.
  3. Należy ją trzymać na nich przez około 40 minut, a po tym czasie spłukać.

Aloes można również wymieszać z miodem w podobnych proporcjach - 3 łyżki żelu z aloesu i 2 łyżki miodu. Aloes i miód stosowane są by zmniejszyć przetłuszczanie się włosów, a cytryna i aloes na porost włosów.

Sok z aloesu na włosy

Aloes na włosy można stosować również w formie płukanki. Można rozcieńczyć go z wodą i płukać włosy po umyciu szamponem. Znakomicie je to odżywi i wpłynie pozytywnie na ich wygląd oraz ułatwi ich rozczesywanie. Oto przepis na taką płukankę:

  1. Mieszamy sok z aloesu z wodą w proporcji soku do wody 1:2, czyli na przykład 100 ml soku na 200 ml wody.
  2. Włosy płucze się taką mieszanką po ich uprzednim umyciu szamponem.
  3. Płukanki aloesowej nie należy spłukiwać.

Aloes nieco usztywnia włosy, jednak dzięki temu prezentują się zdrowiej, a przy tym łatwiej jest nad nimi zapanować. Sok z aloesu będzie również doskonałym dodatkiem do używanych kosmetyków - na przykład odżywki. Wystarczy wlać go do buteleczki i stosować szampon czy odżywkę jak zwykle.

Aloes na skórę głowy

Wcierka do włosów oddziałuje nie tylko na same włosy, ale również na skórę głowy. Przywraca jej komfort, łagodząc swędzenie i podrażnienie, które czasem się pojawiają. Żel aloesowy wcierany w skórę głowy pomaga też zlikwidować suchy łupież i nawilża. Zdecydowanie przynosi ulgę, a przy tym wzmacnia włosy już od nasady. Nie wszyscy wiedzą, że można też stosować aloes na wypadanie włosów. To bezpieczny oraz naturalny sposób by temu przeciwdziałać.

Aloes dba o włosy już istniejące, wzmacniając te zniszczone i pomagając zlikwidować ubytki, na przykład spowodowane nieodpowiednią stylizacją włosów. W dodatku stymuluje produkcję nowych cebulek, a więc pozwala zagęścić włosy lub zminimalizować skutki łysienia. Jest w tym celu stosowany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Aloes jest naturalnym humektantem. Zalicza się do nich też na przykład kwas hialuronowy. Aloes świetnie nawilża włosy, a jednocześnie jest rozpuszczalny w wodzie, więc nie obciąża włosów - zostaje z nich w naturalny sposób usunięty, a jednocześnie korzystnie na nie wpłynie. Wyróżnia się więc na tle kosmetyków chemicznych, które posiadają na przykład silikony w swoim składzie.

Curtain bangs
https://www.instagram.com/scunci/

Odżywka z aloesem do włosów

Aloes na włosy może zostać przygotowany samodzielnie w domu - jest dostępny w wielu kwiaciarniach, zatem można z powodzeniem go kupić i hodować w doniczce, by w miarę potrzeb skorzystać z liści rośliny. Można również wykorzystać już gotowy produkt - na przykład odżywkę z aloesem. Tego rodzaju produkt jest przeznaczony do wszystkich rodzajów włosów, które wygładza, zmiękcza i nawilża, dodając im blasku i ułatwiając rozczesywanie. Można również dodać sok z aloesu lub żel aloesowy do posiadanej już odżywki i zastosować na włosy taką kojącą mieszankę. Odżywkę w tym wypadku nakładamy tak jak zwykle - po umyciu włosów szamponem. Po kilku minutach zaś spłukujemy.

Olejek aloesowy na włosy

Aloes na włosy może sprawdzić się w formie odżywczego olejku. Olejek aloesowy dostępny jest w sklepach i otrzymywany jest przez macerację liści aloesu w oleju roślinnym, na przykład słonecznikowym. Można jednak przygotować taką mieszankę samodzielnie, jeśli tylko posiada się w domu doniczkę z tą rośliną. Najlepiej sprawdza się aloes, który ma już 3 lata. Specjaliści twierdzą, że optymalny wiek liści na sok to 2-5 lat. Warto zbierać też liście od dołu - są one najbardziej dojrzałe i jako takie posiadają najwięcej cennych właściwości. By było w nich więcej soku najlepiej nie podlewać rośliny przez co najmniej 7 lecz nie więcej niż 14 dni. Po upływie tego czasu można je zbierać - będą wypełnione zdrowym miąższem.

Jak zrobić sok z aloesu na włosy i przygotować domowy olejek? Oto przepis:

  1. Po obcięciu liście aloesu przechowuje się przez dobę w lodówce, a następnie obcina ostre boki łodygi.
  2. Skórkę należy zdjąć z całej powierzchni liścia.
  3. Łyżeczką wyjmujemy z wnętrza charakterystyczny miąższ.
  4. Gotowy miąższ dobrze jest rozdrobnić przy użyciu sokowirówki lub miksera.
  5. Do gotowego soku można dodać na przykład sok z cytryny gdy chcemy przygotować miksturę przeznaczoną do wypicia lub maseczkę na włosy. Jeśli zaś połączymy go z olejem roślinnym powstanie olejek na włosy.
  6. Warto nałożyć olej i aloes na włosy na noc - taki olejek świetnie je odżywi i nawilży. Najlepiej nakładać go na suche włosy.

Aloes na włosy – opinie

Istnieje wiele różnych specyfików, które pomagają w poprawie wyglądu włosów. Znana ze swych właściwości jest na przykład pokrzywa na włosy. Aloes jest jednak szczególnie ceniony z uwagi na swoje kojące, łagodzące działanie. Jest przy tym dość wszechstronny, ponieważ można go nakładać zarówno na włosy, jak i na skórę, a jeśli posiada się odpowiedni produkt lub też odpowiednio go przygotuje, można nawet przyjmować go doustnie. Z właściwości aloesu korzysta wielu ludzi. Roślina ta posiada więc grono zachwyconych nią osób. Oto kilka opinii z różnych forów internetowych, które dotyczą jej stosowania:

Reklama
  • "Od jakichś dwóch tygodni wcieram w skalp sok z aloesu kupiony do picia. Sprawdza się rewelacyjnie. Myję włosy, wcieram sok w skórę głowy oraz ogólnie we włosy i są one błyszczące i zdrowe" - napisała użytkowniczka Babicha na popularnym forum Wizaz.pl.
  • "Ja nakładam żel aloesowy na skórę głowy (świetnie ją nawilża) i w niewielkiej ilości na całe włosy, zawsze na suche. Po takim "zabiegu" nie mam posklejanych włosów, a wręcz u nasady są delikatnie podniesione" - napisała na forum Vinted użytkowniczka Giraffe.
  • "Ja tak robię, mam włosy średnioporowate. Zwilżam włosy, nakładam żel aloesowy a na to oliwę. Łażę z tym 1-3h i zmywam. Włosy po takim zabiegu mam wygładzone, błyszczące i lepiej się układają same z siebie" - potwierdziła skuteczność żelu aloesowego użytkowniczka Mona-taran na forum Gazeta.pl.
Reklama
Reklama
Reklama