Reklama

Domowa maseczka z drożdży na trądzik

Domowe maseczki oczyszczające na trądzik to jeden z najskuteczniejszych i jednocześnie najzdrowszych (bo bez dodatku chemii) sposobów na pielęgnację twarzy.

Reklama

Drożdżowa maska na trądzik to jeden ze sprawdzonych babcinych sposobów, do którego dziś chętnie wracamy.

Jak zrobić maseczkę na trądzik z drożdży? Przepis jest bardzo prosty. Wystarczy:

  • 1/4 małej kostki drożdży;
  • niewielka ilość mleka.

Drożdże rozgnieć widelcem i dodawaj stopniowo mleko, aż do osiągnięcia konsystencji pasty. Taką bazową mieszankę możesz wzbogacać dodatkowymi składnikami, w zależności od tego, czego potrzebuje twoja cera. Oliwa z oliwek ją nawilży, a dodatek kilku kropel cytryny pomoże ujednolicić jej kolor.

Drożdże mają silne właściwości oczyszczające, a także normalizujące wydzielanie sebum. Działają przy tym antybakteryjnie.

Maskę nanieś dość grubą warstwą na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy i pozostaw na około 20 minut. Zmyj ciepłą (ale nie gorącą!) wodą, przetrzyj skórę tonikiem i wklep ulubiony krem.

Drożdżową maseczkę możesz stosować nawet 2-3 razy w tygodniu. Nie podrażni ani nie wysuszy skóry, za to rewelacyjnie rozprawi się z wypryskami i stanami zapalnymi.

Domowa maseczka z miodu na trądzik

Miód ma wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne. Nawilża, dostarcza witamin, ale także zmiękcza skórę i działa antybakteryjnie. Dzięki zawartości kwasu jabłkowego i cytrynowego delikatnie złuszcza naskórek. Naturalny miód jest więc świetnym specyfikiem do stosowania w walce z trądzikiem i stanami zapalnymi skóry.

Jak zrobić maseczkę na trądzik z miodu? Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy, szyi i dekoltu nakładać po prostu sam miód, bez żadnych dodatków. Im gęstszy wybierzesz, tym lepiej - nie będzie spływał.

Jeśli dodatkowo chcesz "podkręcić" jego działanie, możesz dodać kilka kropel cytryny. Podobnie, jak w przypadku maseczki drożdżowej, cytryna delikatnie rozjaśni skórę i przebarwienia.

Sam miód jest zbyt rzadki? Zmieszaj go z mielonymi płatkami owsianymi i/lub jogurtem naturalnym. Uzyskasz gęstszą konsystencję, a przy okazji wzmocnisz działanie matujące i ściągające nadmiar sebum.

Maseczkę spłucz letnią wodą po około 20 minutach.

Domowa maseczka z kurkumy na trądzik

Kurkuma to nie tylko pyszna przyprawa, ale także prawdziwy pogromca przebarwień, zaczerwienień i stanów zapalnych skóry. Przez to jest jednym z często wybieranych składników domowych maseczek na trądzik.

Wystarczą:

  • 2 łyżki kurkumy mielonej;
  • 2 łyżki naturalnego jogurtu (może to być także olej, jeśli masz suchą skórę);
  • 1 łyżka mąki;
  • odrobina miodu.

Wszystkie składniki zmieszaj ze sobą do uzyskania konsystencji gładkiej pasty i nanieś na oczyszczoną oraz osuszoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Maseczkę z kurkumy możesz śmiało zaaplikować nawet na skórę pod oczami - jest delikatna, za to doskonale rozjaśnia przebarwienia i cienie!

Zmyj letnią wodą po 20 minutach, stonizuj skórę i wklep odpowiedni krem.

Domowa maseczka z aloesu na trądzik

Aloes nawilża i łagodzi podrażnienia. Działa również antybakteryjnie i wspiera procesy regeneracji skóry. Dlatego jest świetnym składnikiem kosmetyków przeciwtrądzikowych.

Jeśli masz w domu aloes w doniczce, wykorzystaj go do stworzenia rewelacyjnej maseczki na trądzik.

Wystarczy zmieszać odrobinę miąższu z wybranym, ulubionym składnikiem:

  • sodą oczyszczoną;
  • miodem;
  • ubitym na sztywno białkiem jajka;
  • ogórkiem.

Składniki mieszaj w proporcji 1:1. Jak każdą maseczkę, nanieś na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy, a po upływie 20 minut zmyj letnią wodą.

Domowa maseczka z ziemniaka na trądzik

Świetnym sposobem na łagodzenie objawów trądziku jest maseczka z ziemniaka. Zawiera on mnóstwo witamin (A, D, B6, B12), a także magnezu i wapnia. Co więcej - ziemniak nawilża skórę i ma działanie antybakteryjne. Skrobia ma dodatkowo działanie matujące.

Surowego ziemniaka rozgnieć na papkę (możesz użyć blendera) i dodaj do niego odrobinę mleka oraz kurze jajo. Zmieszaj składniki do uzyskania konsystencji gęstego jogurtu i nanieś na oczyszczoną oraz osuszoną skórę twarzy.

Reklama

Zmyj po 20 minutach letnią wodą, wklep ulubiony krem i ciesz się gładką, nawilżoną skórą!

Reklama
Reklama
Reklama