Reklama

Tiktokerka pokazuje życie w amazońskiej dżungli

Cunhaporanga Tatuyo ma dopiero 22 lata, a już stała się sensacją na całym świecie. Dziewczyna zaczęła publikować filmy na popularnej aplikacji Tik Tok w 2020 roku. W ciągu 18 miesięcy zdobyła ponad 6 milionów obserwujących i tym samym jej profil stał się jednym z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się kanałów na całej platformie. Czym mieszkanka amazońskiej dżungli przekonała do siebie ludzi?

Reklama

Cunhaporanga Tatuyo należy do plemienia Tatuyo. W Internecie pokazuje jedynie swoją codzienność, ale jest ona tak niezwykła, że fascynuje ludzi na całym świecie. Dziewczyna zdobyła pierwszą rzeszę fanów po tym, jak nagrała swój posiłek, który składał się z.. żywej larwy!

Ludzie pytają, czy to prawda, że jemy larwy. Jasne, że tak! Chcecie zobaczyć? – mówiła na nagraniu.

Pokazując codzienność swojego plemienia Cunhaporanga wyjawiła, że malują oni twarze na jasnoczerwono, noszą duże pióropusze i żyją w sąsiedztwie różnych zwierząt, w szczególności papug ara.

Reklama

Yusra Mardini: kim jest syryjska pływaczka, o której po występie na igrzyskach w Tokio mówi cały świat?

Yusra Mardini na igrzyskach w Tokio reprezentuje Drużynę Uchodźców. Kiedy sięgniemy do historii młodej pływaczki, to spokojnie można napisać scenariusz do filmu. I jesteśmy przekonane, że to się w niedalekiej przyszłości wydarzy, bo książka o jej życiu zatytułowana "Butterfly" jest już na rynku. Przeczytajcie niesamowitą historię Yusry Mardini.
Yusra Mardini
Getty Images

Tak wygląda współczesna Marylin Monroe: "Bycie szczupłym nie jest osiągnięciem"

Jessica Megan ma ponad 300 tys. followersów na Instagramie i jak sądzi większość z nich - "ciało bogini", choć odbiega od przyjętego kanonu piękna. Instagramerka i modelka nie wstydzi eksponować swoich apetycznych krągłości w seksownej bieliźnie, a za swój manifest uważa słowa: "Zaakceptuj swoje ciało takim, jakim jest, poczujesz wtedy wolność, jakiej dotąd nie znałaś".

Tiktokerka pokazała niedostępny dotąd świat

The Washington Post pisząc artykuł o niezwykłej dziewczynie z amazońskiej dżungli zauważył, że media społecznościowe to świetny sposób na pokazanie życia plemienia z perspektywy samych mieszkańców, nie obcych dziennikarzy. Internet stał się oknem na świat i w tym przypadku rdzenną ludność Ameryki Południowej. Usuwa granice niegdyś wyznaczone przez geografię.

To ważna okazja. Brazylijczycy nie znają rdzennych mieszkańców, a z tego braku informacji wynikają wszelkiego rodzaju okropne stereotypy, np. to, że rdzenni mieszkańcy są leniwi, leniwi lub nieszczęśliwi – powiedział Beto Marubo, członek ludu Marubo. instagram-embed url=https://www.instagram.com/p/CSU_QzSpNkC/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=loading captioned=true /
Reklama
Reklama
Reklama