Odczuwasz przesilenie wiosenne? Poznaj remedium – tlenoterapię hiperbaryczną
Przesilenie wiosenne ma swoją medyczną nazwę – syndrom zmęczenia wiosennego. To zbiór dolegliwości, które odczuwalnie wpływają na codzienne funkcjonowanie. Nasilają się na przełomie marca i kwietnia, czyli teraz. Jak sobie z nimi radzić?

- Promocja
Wiosna, choć długo wyczekiwana, może mieć skutki uboczne. Pierwsze cieplejsze dni przynoszą euforię i chęć skorzystania ze słońca, jednak plany krzyżuje senność, a czasami nawet drażliwość. Objawy osłabienia bywają różne i specyficzne dla każdej osoby. Jest kilka sposobów, aby sobie z nimi poradzić, w tym jeden szczególnie efektywny.
Uniwersalne przyczyny przesilenia wiosennego
Wahania temperatury i ciśnienia to zjawisko typowe dla pory przejściowej. Pogoda reguluje się stopniowo, a w tym czasie ludzki organizm próbuje złapać równowagę w nowych warunkach. Występujące w tym okresie osłabienie może być dodatkowo nasilone przez gorszą formę po zimie. Kumulacja różnych warunków prowadzi do widocznych zmian w naszym sposobie funkcjonowania.
Coraz częściej zwraca się także uwagę na brak "przedwiośnia" i dość nagły wzrost temperatury, co stanowi pewnego rodzaju szok dla organizmu. Trudno pominąć też codzienne przyzwyczajenia i nawyki dotyczące garderoby. Wiosną trudniej dobrać właściwą odzież, a wychłodzenia i przegrzania sprzyjają infekcjom.

Symptomy przesilenia wiosennego
Najwrażliwsze na przesilenie wiosenne są osoby chorujące na reumatyzm, zaburzenia krążenia oraz astmę. Posiadając już widoczne objawy, reagują one silniej na nagłe zmiany pogody w okresie przejściowym. Jednak każdego z nas dotykają pewne symptomy o różnym nasileniu – zależne od diety i sposobu życia.
Syndrom zmęczenia wiosennego może objawiać się wyraźniej, jeżeli zimą nie zażywaliśmy ruchu, nie zadbaliśmy o zróżnicowaną dietę i nie suplementowaliśmy witaminy D. Organizm w takiej formie jest bardziej podatny na wahania atmosferyczne i infekcje.
Do głównych symptomów syndromu zmęczenia wiosennego należą:
- senność
- zmęczenie
- obniżony nastrój
- infekcje górnych dróg oddechowych
- bóle mięśni i stawów
- bóle głowy
- wypadanie włosów
Specyfika objawów zależy od ogólnego zdrowia danej osoby.
Jak wzmocnić organizm w przednówku?
Aby znaleźć optymalną odpowiedź na dolegliwości ciała i umysłu, warto zastanowić się, jakie są przyczyny silniejszej odpowiedzi na zmiany zachodzące w pogodzie. Jeżeli stwierdzimy, że zimowa dieta mogła nie dostarczyć ciału pełnego wachlarza substancji odżywczych, warto sięgnąć po preparaty witaminowe i zadbać o urozmaicenie posiłków.
Uniwersalnym remedium na obniżony nastrój jest spokojny sen o optymalnej długości 8h oraz ruch na świeżym powietrzu – zwłaszcza wśród natury, aby korzystać z czystego powietrza. Nawet ćwiczenia w domu przy otwartym oknie pozwolą dotlenić organizm, co wzmacnia odporność i zdolność radzenia sobie z infekcjami. Jogging, north walking, taniec, fitness, joga – każdy może dobrać swóją ulubioną metodę trenowania ciała.

Sposobem na szybką regenerację organizmu i wzrost energii jest seria sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej. Hiperbaria tlenowa pozwala zmobilizować organizm do odnowy na poziomie komórkowym. Podwyższone ciśnienie w specjalnej komorze pełni ważną rolę – sprzyja lepszemu wchłanianiu tlenu. Tlen odpowiada za redystrybucję witamin i składników odżywczych z pożywienia we krwi. Jego zwiększona ilość przyspiesza metabolizm i pobudza krążenie we wszystkich tkankach ciała. Jednocześnie pozwala pozbyć się bakterii, wirusów i odpadów metabolicznych, toksyn. Dlatego organizm szybciej się regeneruje, eliminując osłabienie.
W okresie przejściowym warto zwolnić tempo i pozwolić sobie na odpoczynek, którego domaga się od nas ciało. Dobre posiłki, głęboki sen pozwolą wrócić do formy. Jeżeli czujesz, że przyda się dodatkowe wsparcie, zdecyduj się na technologiczne innowacje – np. tlenoterapię hiperbaryczną w specjalnej komorze. Z metody tej mogą korzystać osoby w każdym wieku, a modele OMNIOXY pozwalają na wejście do komory także dziecka z opiekunem. Holistyczne działanie sesji w łagodnej komorze hiperbarycznej pozwala osiągnąć wyższy dobrostan i cieszyć się sprawnością ciała oraz umysłu.
Polecane
Przesilenie zimowe i słowiańskie tradycje. Kiedy jest przesilenie zimowe i jak dawniej świętowano ten dzień?
Wielka prognoza astrologiczna na marzec 2024. Wiosenne przesilenie wzbudzi moc uczuć
Tygodniowa prognoza astrologiczna 18-24 marca 2024. Wiosenne przesilenie namiesza w sercach
W przesilenie zimowe zła karta się odwróci. To czeka 3 znaki zodiaku jeszcze przed świętami
Miłosny rytuał na zimowe przesilenie. Przyciąga wielkie uczucie, ale odbiera 1 rzecz
Zrób to w przesilenie letnie, aby przywołać Anioła Miłości. Gorące uczucie objawi się w środku lata
Przesilenie letnie: zdziwisz się, jakie ma skutki dla zdrowia i samopoczucia. Dzięki tym drobiazgom poczujesz się lepiej
Horoskop na wiosenne przesilenie 2023 – Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby
Litha - pogańskie święto przesilenia letniego. Słoneczne koła były odbiciem cyklu śmierci i życia
Promocja
Pokazywanie elementów od 1 do 4 z 8
Neuropeptydy w kosmetyczce. Technologia, która zatrzymuje czas
Współpraca reklamowa
Zaproś sztukę do swojego wnętrza z nową linią Velvet ART
Współpraca reklamowa
Jak dobrać damskie buty zimowe do swojego stylu i sylwetki?
Współpraca reklamowa
Wybierz się do Suntago i wypocznij w tropikalnym stylu
Współpraca reklamowa
„Woda opadła, psy zostały” – rusza kampania pomocowa dla bezdomnych zwierząt
Współpraca reklamowa
Blask, ciepło i styl na chłodniejsze dni z SHEIN
Współpraca reklamowa
Blaupunkt świętuje 100-lecie innowacyjnym gramofonem wertykalnym VT100
Współpraca reklamowa
Paulina Krupińska w Świątecznej Kampanii Homla
Współpraca reklamowa