Reklama

W tym artykule:

  1. Co to jest obsydian śnieżny?
  2. Obsydian śnieżny: właściwości
  3. Zastosowanie i właściwości obsydianu śnieżnego w ezoteryce
  4. Obsydian śnieżny w medycynie niekonwencjonalnej
  5. Jak nosić obsydian śnieżny?
  6. Dla kogo właściwości obsydianu śnieżnego?
  7. Jak dbać o obsydian śnieżny?
  8. Obsydian śnieżny a znaki zodiaku
Reklama

Obsydian śnieżny właściwością swoją wprawia w zdumienie wielu ludzi. Majowie wierzyli, że lustra z obsydianu przepowiadają przyszłość. Klasyczny kamień ma kolor czarny, ale jego skład może wpłynąć na zmianę barwy. Poznaj znaczenie i właściwości śnieżnego obsydianu.

Co to jest obsydian śnieżny?

Nazwa obsydian pochodzi od łacińskiego słowa „obsidian”, czyli łupek. Klasyczny, czysty obsydian ma zazwyczaj kolor czarny, ale w związku z tym, że składa się z wielu minerałów, może też przybrać kolor ciemnoczerwony czy brązowo – zielony. Specjalną odmianą jest obsydian śnieżny. Kamień ten ma barwę śnieżną z jasnymi plamkami w kształcie śniegowych płatków lub pięknych kwiatów.

Geneza i pochodzenie obsydianu śnieżnego

Wszystkie odmiany obsydianu, a więc również i obsydian śnieżny powstają po zastygnięciu lawy, czyli gorącej magmy. Jest to jedyne naturalne szkło występujące w naturze. Występuje przede wszystkim na terenach: Niemiec, Islandii, Włoch, Japonii, Meksyku, Południowej Afryki i USA.

Charakterystyka i wygląd

Kamień obsydian śnieżny to oryginalna skała wylewna zbudowana z wulkanicznego szkliwa. Jest to jeden z gatunków obsydianu, cechujący się obecnością krystalitów, czyli jasnych albo szarych cętek o nieregularnym kształcie. Przybiera więc czarno-białe ubarwienie, które wygląda bardzo oryginalnie.

fot. Śnieżny obsydian / Adobe Stock PicsArt

Inne odmiany obsydianu

Oprócz odmiany śnieżnej natura wytworzyła inne rodzaje obsydianów:

Zobacz także
  • onyksowy (ma jasne i ciemne, naprzemiennie rozłożone, kolory),
  • tęczowy (zwany irytującym, z plamami przypominającymi mydlane bańki, mieniące się metalicznie w słońcu),
  • falisty (jednolity kolorystycznie, bogaty w smugi i wstęgi),
  • obsydian połyskliwy zwracający na siebie uwagę metalicznym odblaskiem generowanym przez pęcherzyki powietrza.

Obsydian śnieżny: właściwości

Obsydian śnieżny i jego właściwości wynikają ze szczególnej struktury kryształu. Przypomina płatek śniegu i wprowadza delikatna aurę. Przypisuje mu się działanie magiczne i lecznicze.

Właściwości metafizyczne

Obsydian śnieżny ma właściwości uspokajające, dzięki czemu łagodzi niepokój i napięcie. Kamień ten symbolizuje niezmienność i spokój. Zbiera energię z otoczenia i oczyszcza ją.

O ile czarny obsydian dodaje odwagi, śnieżna odmiana podobno pokazuje rzeczy, których do tej pory nie dostrzegaliśmy, a które były ważne. Wyciąga z podświadomości problemy, konflikty i strach. W połączeniu z kryształem górskim obsydian pomaga odkryć źródło cierpienia i przeciwstawić się mu w sposób świadomy - obsydian i kryształ górski właściwościami łączą się ze sobą, by wybuchnąć z co najmniej zdwojoną siłą. Śnieżna odmiana obsydianu pozwala również otworzyć się na znaki, które daje nam Wszechświat. Na duchowość.

Właściwości ochronne

Według tradycyjnych wierzeń obsydian śnieżny chroni przed złem i wypędza nawet demony. Od dawien dawna wierzono, że obsydian śnieżny powinny nosić przy sobie osoby wrażliwe, delikatne i uduchowione.

Jest niezwykle pomocny w magii ochronnej. Zabezpiecza aurę dookoła i nie pozwala przedostać się do niej negatywnym wibracjom. Jego działanie bierze się z promieniowania, bo - jak zauważa Maria Florkowa w książce "Tajemnice szlachetnych kamieni": "Lecznicze działanie kamieni szlachetnych opiera się na sile promieniowania danego klejnotu".

Zastosowanie i właściwości obsydianu śnieżnego w ezoteryce

Obsydian śnieżny jest wykorzystywany w ezoteryce oraz medytacji. Noszony w butach uziemi marzycieli i wprowadzi harmonię do ich życia - podobnie jak kwarc dymny. Właściwości obu kryształów są podobne - koją ciało i umysł. Ponadto obsydian śnieżny jest związany z Czakrą podstawy, czyli miejscem, w którym kumuluje się życiowa energia w ciele. Medytacja z tym kamieniem wspiera w połączeniu z naturą i odnalezieniu poczucia szczęścia, bezpieczeństwa i stabilności.

Minerał ten jest też nazywany kamieniem egzorcystów, bo - jak zauważa polska ezoteryczka Alla Alicja Chrzanowska w książce "Tajemnice energii kamieni" usprawnia wykonywanie tego typu pracy i chroni podczas jej wykonywania. Strzeże od „złych przygód”. Pobudza wewnętrzne wizje."

Zobacz także:

Lapis lazuli: właściwości kamienia uwalniają od dręczących myśli

Lapis lazuli, ceniony przez starożytne kultury, to kamień o intensywnie niebieskim kolorze, który przynosi wewnętrzny spokój i pomaga nawiązać kontakt z duchowym przewodnikiem. Dowiedz się, jak właściwości tego minerału mogą wspierać rozwój duchowy, jak go oczyszczać i ładować, aby w pełni korzystać z jego mocy.
lapis lazuli właściwości
Adobe Stock, Keikona

Przede wszystkim w ezoteryce obsydian śnieżny uznawany jest za kamień ochronny o następujących właściwościach:

  • uwalnia od ograniczających emocji,
  • chroni dom, gospodarstwo, biuro, rodzinę, zwierzęta i dobytek materialny,
  • otula łagodną energią,
  • dodaje stałości,
  • chroni przed złą energią, taką jak brak wiary w siebie czy negatywne myślenie, a nawet przed depresją,
  • likwiduje blokady energetyczne.

Amulety ochronne i ich działanie

Indianie tworzyli z obsydianu śnieżnego amulety chroniące przez złymi mocami. W Islandii obsydian jest amuletem chroniącym przed atakiem dzikich zwierząt - jak można przeczytać w książce "Tajemnice szlachetnych kamieni".

Rytuały i tradycje związane z obsydianem śnieżnym

W średniowieczu używano obsydianu śnieżnego do przeprowadzania magicznych rytuałów. Majowie tworzyli obsydianowe zwierciadła przepowiadające przyszłość.

Obsydian śnieżny właściwością swoją jest skoligacony ze słowiańską Marzanną - podobno owa słowiańska bogini zimy jest patronem obsydianu śnieżnego.

Zobacz także:

Prehnit, czyli "kamień bezwarunkowej miłości". Jego właściwości magiczne mogą cię zaskoczyć

Prehnit, znany jako "kamień bezwarunkowej miłości", zachwyca jasnozielonym kolorem i niezwykłymi właściwościami. Przynosi spokój, harmonię i wspiera rozwój duchowy. Dowiedz się, jak prehnit może pozytywnie wpłynąć na twoje życie.
prehnit właściwości
Adobe Stock, New Africa

Obsydian śnieżny w medycynie niekonwencjonalnej

Oto, jak działają promienie obsydianu w litoterapii:

  • usprawniają układ trawienny, szczególnie kolki jelitowe. Zalecane jest picie wody, w której 6 godzin moczył się obsydian,
  • chronią przed infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi. Uważa się, że szczególnie chronią uszy – dlatego osoby wierzące w moc litoterapii kładą kamienie obsydianu pod poduszkę,
  • poprawiają krążenie,
  • niwelują odczucie zimna w kończynach,
  • wspierają też leczenie skurczy,
  • wzmacniają skórę, włosy i paznokcie,
  • wspierają przepływ energii w organizmie.

Pamiętaj o tym, że właściwości lecznicze obsydianu śnieżnego nie znajdują potwierdzenia w źródłach naukowych i medycznych. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości i chorób należy udać się do lekarza.

Jak nosić obsydian śnieżny?

Śnieżny obsydian, podobnie jak chalcedon czy opalit ma bardzo uniwersalne właściwości, dlatego jubilerzy kochają wytwarzać z niego biżuterię oraz inne rękodzieła. Szczególnie piękne robi się z obsydianu bransoletki na przykład haftem koralikowym. Urocze są też zawieszki.

Właściwości obsydianu śnieżnego najlepiej realizują się, kiedy kamień nosimy przy ciele, podczas medytacji. Do tego najlepiej sprawdzą się bryłki minerału. Można nosić go również na ciele, na szyi bądź w kieszeni. Ze śnieżnego obsydianu tworzy się biżuterię albo talizmany. Szczególnie pięknie minerał ten prezentuje się też w formie wisiorka. W internecie szczególną popularnością cieszą się bransoletki z obsydianu śnieżnego, można je nawet kupić w formie różańca.

Dla kogo właściwości obsydianu śnieżnego?

Właściwości obsydianu śnieżnego sprawdzą się dla wielu osób. Szczególnie poleca się, aby nosili go:

  • uzdrowiciele,
  • ezoterycy - obsydian śnieżny pomaga w czasie wróżenia, wzmacnia zdolności spirytualne,
  • parapsycholodzy,
  • uzdolnione osoby, ale z wysokim ego – wibracje obsydianu śnieżnego pomagają realizować talenty bez popadania w zarozumiałość. To wspaniała wiadomość, że przecież ego potrafi działać jak "odgradzająca od życia trucizna" - czytamy w książce hinduskiego nauczyciele duchowego Osho "Księga ego. Wolność od iluizji",
  • marzyciele nie mogący zrealizować swoich projektów – obsydian pomaga przekuć myśli w działania,
  • pesymiści – obsydian pomaga odnaleźć pozytywną stronę nawet w sytuacjach kryzysowych,
  • łagodne osoby – noszenie naszyjnika w kamieniem obsydianu chroni przed wykorzystywaniem,
  • osoby nieasertywne - bo - jak pisze Anna Maria Scarfo w książce "Napiętnowana": "Mówienie "nie" nigdy nie męczy. Poczucie, że jest się wolnym, nigdy nie męczy."
  • osoby mające problem z interpretacją własnych uczuć,
  • przechodzący przez zmiany życiowe,
  • intelektualiści, studenci, uczniowie – kamień ten regeneruje mózg po wysiłku.

Jak dbać o obsydian śnieżny?

Obsydian śnieżny wpływa na Czakrę podstawy. Najlepiej go rozładować za pomocą hematytów, a ładować wieczorem kryształami górskimi i promieniami słonecznymi. Warto też korzystać z energii księżycowych i energii kosmosu.

Minerał oczyszcza się raz na kilka tygodni pod bieżącą wodą.

Zobacz także:

Piasek pustyni ma właściwości magiczne. W czym może nam pomóc "kamień tysiąca słońc"?

Piasek pustyni, znany jako kamień tysiąca słońc, ma unikalne właściwości. Dowiedz się, jak może pomóc w codziennym życiu.
piasek pustyni właściwości
Adobe Stock, Reddogs

Obsydian śnieżny a znaki zodiaku

Znakami zodiaku spowinowaconymi z obsydianem śnieżnym są:

  • Skorpion,
  • Baran,
  • Koziorożec.

Minerał ten oddziałuje na nie szczególną energią i wspomaga w osiąganiu celów. Skorpion zyskuje więcej spokoju, zaś Baran jest chroniony przed złym samopoczuciem i negatywnymi wibracjami. Dla Koziorożca obsydian śnieżny jest kamieniem, który wzmacnia jego determinację i odsuwa na bok wszelkie wątpliwości. Dodaje siły i motywacji.

Reklama

Treść artykułu opublikowana pierwotnie: 15 listopada 2022 r.

Reklama
Reklama
Reklama