Reklama

W tym artykule:

  1. Jaki znak wskazuje szansę na długowieczność?
  2. Skąd wziął się przesąd o znaku na długowieczność?
Reklama

Niektóre przesądy tak mocno zakorzeniły się w naszej codzienności i kulturze, że nawet nie zauważamy ich w rozmowie. Pewne formułki po prostu krążą wśród wszystkich ludzi, uznawane za swego rodzaju pewnik, choć traktowane są oczywiście z przymrużeniem oka. Ten znak wskazuje, kto ma szansę na długowieczność. Ma też inne, ciekawe znaczenie. Dowiedz się, o co chodzi.

Jaki znak wskazuje szansę na długowieczność?

Pewne przesądy i wierzenia istnieją głęboko w świadomości wszystkich ludzi. Powtarza się je odruchowo, nie myśląc co dokładnie oznaczają i skąd się wzięły. Być może tobie lub komuś z twoich bliskich również zdarzyła się taka sytuacja. Według przesądów fałszywa plotka o czyjejś śmierci wskazuje, że ta osoba będzie miała długie życie. Ten, kogo dotknęła taka pogłoska, ma szansę na długowieczność, potwierdzoną przez setki lat powtarzania takiego przesądu. Gdy w świat pójdzie wieść, że ktoś umarł, gdy nie jest to prawdą, odczytuje się to jako znak, że dana osoba ma szansę na wyjątkowo długie życie. Niektórzy odczytują także fałszywe plotki o czyjejś śmierci za znak nadchodzącego bogactwa lub możliwość odbycia zaskakującej podróży. Dlaczego łączono pogłoski o śmierci z wróżbą długiego życia? Podobno chodziło o "wykiwanie" śmierci.

Zobacz też:

Nie dawaj tej rośliny w prezencie. Przynosi pecha i zniszczy wasze relacje

Pewna roślina jest bardzo zdrowa, jednak krążą o niej nieprzyjazne pogłoski. Nie dawaj tej rośliny w prezencie. Przynosi pecha i zniszczy wasze relacje. Ma też inne właściwości, które mogą ciekawie wpływać na ludzi. Sprawdź, na co uważać.
Nie dawaj tej rośliny w prezencie. Przynosi pecha i zniszczy wasze relacje
Getty Images/Westend61

Skąd wziął się przesąd o znaku na długowieczność?

Obecnie rzadko zdarza się, że niepotwierdzone informacje o czyimś odejściu wychodzą w świat. Jednak nawet w dobie mediów i Internetu raz na jakiś czas pojawia się taka fałszywa pogłoska. Zazwyczaj jest dość szybko weryfikowana, a osoba, której to dotyczy, często odczytuje to jako wróżbę na długie życie. Mówi się o tym odruchowo, jednak dlaczego fałszywa plotka o śmierci to tradycyjnie szansa na długowieczność? Okazuje się, że taki tok myślenia i działania miał przewrotnie zadziałać na wysłańców zaświatów. Wypowiedziana wróżba długowieczności chroni taką osobę przed przedwczesnym odejściem. Gdyby plotki nie zostały "zbite" w tak mocny sposób, taka osoba mogła zostać faktycznie uznana za zmarłą, o którą upomną się zaświaty. Gdy jednak osobę dotkniętą nieprawdziwą plotką uznawano szybko za kogoś, kto otrzymał wróżbę długiego życia, zyskiwał "drugie życie". Takie postępowanie miało i ma dalej za zadanie pocieszyć poszkodowanego i zapewnić mu ochronę na długi czas.

Sprawdź także:

Stara cyganka ostrzega: nie rób tego na noc. Usuniesz szansę na bogactwo i dobry sen

Pewna zwykła domowa czynność może wpędzić nas w tarapaty. Wykonana w nieodpowiednim momencie przynosi pecha. Stara cyganka ostrzega: nie rób tego na noc. Usuniesz szansę na bogactwo i dobry sen. Sprawdź, o jakie działanie chodzi.
Stara cyganka ostrzega: nie rób tego na noc. Usuniesz szansę na bogactwo i dobry sen
Getty Images/Erton Kashta / EyeEm
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama