Reklama

W tym artykule:

  1. Świąteczne piosenki przynoszą pecha
  2. Od kiedy można śpiewać kolędy i świąteczne piosenki?
Reklama

Listopad to dość smutny miesiąc. Za oknem panuje szaruga, dzień wcześnie się kończy i zapada zmrok, a do tego temperatury są coraz niższe i popadamy w jesienną melancholię. Nic więc dziwnego, że wielu z nas stara się poprawić sobie nastrój i myśli już o nadchodzących wielkimi krokami Świętach Bożego Narodzenia. A o gwiazdkowy klimat najłatwiej, gdy włączymy świąteczne piosenki. Niestety to może być dla nas zgubne. Jeśli nie chcesz mieć pecha przez cały grudzień, pod żadnym pozorem nie rób tej 1 rzeczy do końca listopada.

Świąteczne piosenki przynoszą pecha

Nie bez powodu mówi się, że nie należy zbyt wcześnie "odpalać" świątecznej playlisty. Wszelkie bożonarodzeniowe utwory są przyjemne, radosne i potrafią przenieść nas myślami już na koniec grudnia, ale mogą też ściągnąć na nas pecha.

Zobacz także:

Zrób to do 25 listopada, a zapewnisz sobie wsparcie aniołów. Szczególnie jednego

Anielskie wsparcie jest potrzebne każdemu z nas. Nie tak łatwo jednak je otrzymać. Teraz nadarzy się idealna okazja. Zrób to do 25 listopada, a szczególnie jeden anioł stróż będzie nad tobą czuwał.
Zrób to do 25 listopada
Adobe Stock, mbolina

Okazuje się, że słuchanie świątecznych piosenek w listopadzie, przyciąga do nas pecha. Wówczas ryzykujemy, że przez cały grudzień, aż do końca roku, los nie będzie nam sprzyjał i niestety święta również mogą być nieudane. Lepiej zatem nie ryzykować i wstrzymać się z tym przynajmniej do 1 grudnia, choć według niektórych zasad, powinniśmy nawet dłużej.

Od kiedy można śpiewać kolędy i świąteczne piosenki?

O ile nie ma żadnych ograniczeń dotyczących piosenek świątecznych - poza tymi, które mówią o pechu - o tyle w przypadku kolęd są już wyraźne zasady, ustalone przez kościół. W dodatku będziecie zdziwieni, jaka to data.

Zobacz także

Według liturgii kościoła katolickiego kolędy można śpiewać dopiero od północy w nocy z 24 na 25 grudnia. Biorąc to pod uwagę, również w wigilię powinniśmy powstrzymać się od słuchania i śpiewania kolęd. Na szczęście jest to tylko umowna granica i w naszej kulturze przyjęło się, że już 24 grudnia kolędy są dopuszczalne. A można je śpiewać do dnia upamiętniającego Chrzest Pański, który jest świętem ruchomym i wypada zawsze w pierwszą niedzielę po 6 stycznia.

Zobacz także:

Przesądy na listopad: przesądy cmentarne i nie tylko. Czym grozi ślub w listopadzie i przeprowadzka w listopadzie?

Przesądy na listopad wskazują nam, jakich kluczowych decyzji oraz czynności powinniśmy unikać w tym miesiącu. To bowiem okres w roku, który kojarzy się głównie z cmentarzami i zmarłymi, w związku z czym najbardziej popularne są przesądy na 1 listopada. Później jednak też niektórych rzeczy lepiej unikać, aby nie ściągnąć na siebie nieszczęścia. A takie czynności jak ślub w listopadzie, czy przeprowadzka w listopadzie, mogą przynieść nam pecha na resztę życia. Na co jeszcze powinniśmy uważać w tym miesiącu?
Przesądy na listopad
Adobe Stock, soleg
Reklama

Co do świątecznych piosenek, jeżeli nie chcecie kusić losu, wstrzymajcie się z nimi do grudnia. Wówczas tym bardziej poczujecie świąteczny klimat i nie będziecie mogli doczekać się Bożego Narodzenia, a szczęście będzie wam sprzyjać.

Reklama
Reklama
Reklama