Reklama

W tym artykule:

  1. Nie noś tego koloru w Wielkanoc
  2. Kolor przyciągający pecha w Wielkanoc
Reklama

Według świątecznego zwyczaju do wielkanocnego ucztowania trzeba przygotować się odpowiedni sposób. W palmie wielkanocnej nie powinno zabraknąć elementu, który przyciąga dobrobyt i miłość, zaś podczas uroczystego śniadania na stole musi znaleźć się danie zapewniające powodzenie w finansach. Wśród przesądów dotyczących wiosennych świąt znajduje się jeszcze jeden, który przestrzega przed pechem. Chodzi o kolor odświętnego ubrania. Sprawdź, który z nich jest oznaką nieszczęść.

Zobacz także:

Babcia z Kurpiowszczyzny ostrzega. Jeśli zapomnisz o tym w Lany Poniedziałek, ściągniesz na siebie nieszczęście

Babcia z Kurpiowszczyzny ostrzega przed tą jedną rzeczą. Przez swoje gapiostwo i zaniechanie, możesz zaprzepaścić szansę na szczęście.
Babcia z Kurpiowszczyzny ostrzega. Jeśli zapomnisz o tym w Lany Poniedziałek, ściągniesz na siebie nieszczęście
AdobeStock/Azovsky

Nie noś tego koloru w Wielkanoc

Podczas przygotowywania się do śniadania wielkanocnego, zwróć uwagę na kolor swojego ubrania. Okazuje się, że fioletowy kolor przywołuje w tym dniu negatywne fluidy. Chociaż zwykle kojarzy się z duchowością i mistycyzmem, w czasie wielkiego świętowania jego znaczenie ulega zmianie. Jeżeli więc założysz coś w tym odcieniu, pech i nieszczęścia rozprzestrzenią się wokół ciebie.

Przesąd głosi, aby nie nosić fioletu w święta wielkanocne. Dotyczy to zarówno jasnego, fiołkowego odcienia, jak i intensywnej, ciemnej barwy. Zobacz, co dokładnie może się stać, gdy twoja kreacja będzie mieć właśnie ten kolor:

  • będziesz poddenerwowana i rozkojarzona,
  • szybko stracisz cierpliwość,
  • w twojej głowie pojawi się natłok negatywnych myśli,
  • wejdziesz w sprzeczkę z innymi członkami rodziny,
  • będziesz rozkojarzona,
  • nic nie będzie układać się po twojej myśli.

Zobacz także:

Reklama

Wigilia Paschalna to najważniejsza część Triduum Paschalnego. Dlaczego rozpoczyna się o zmroku i jak wygląda jej przebieg?

W obchodach Triduum Paschalnego, upamiętniającego mękę, śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa, to Wigilia Paschalna stanowi najważniejszy element całej uroczystości. Liturgia jest podzielona na kilka części, zaś prymarnym warunkiem jest to, aby rozpoczęła się ona tuż po zachodzie Słońca i zakończyła przed świtem. Ważne miejsce stanowi tu odniesienie do symboliki światła oraz ciemności. Poznaj dokładny przebieg Wigilii Paschalnej.
Wigilia Paschalna
Adobe Stock, peacepix

Kolor przyciągający pecha w Wielkanoc

Jeśli chcesz, aby święta przebiegły w miłej atmosferze, nie noś tego koloru w Wielkanoc. Fiolet to jeden z symboli adwentu, który w tym czasie kojarzony jest z pokutą i pokorą. Jest też także przywoływany jako jeden ze znaków Wielkiego Postu. Bardzo często zyskuje również odniesienia do dramaturgii, żałoby oraz przemijania. Wiele osób utożsamia go również z magią i mistycyzmem. Podczas świąt wielkanocnych jego znaczenie skupia się na mało pozytywnym przesłaniu, a on sam staje się złą wróżbą na przyszłość. Aby nie przyciągać niekorzystnych wibracji, wedle dawnych zwyczajów, podczas radosnej celebracji, warto otoczyć się jasnymi kolorami, na przykład: żółcią, zielenią, bielą i błękitem.

Reklama
Reklama
Reklama