Reklama

W tym artykule:

  1. Dodaj ten składnik do dekoracji w Poniedziałek Wielkanocny
  2. Wiosenny kwiat zapewniający szczęście
Reklama

Ludowe tradycje związane ze świętami wielkanocnymi są rozległe. Istnieje bardzo wiele staropolskich przepowiedni na Wielki Piątek, należy również zrobić jedną czynność po zjedzeniu jajka w Wielkanoc, gdyż w ten sposób pech ulatnia się i nie powraca do życia. Osoby, które wierzą, że dawne porzekadła kryją w sobie wielką moc, powinny również posłuchać rady babci z Lubelszczyzny i włożyć wielkanocny drobiazg do portfela tuż po zakończeniu ucztowania. Okazuje się, że nasze przodkinie stosowały jeszcze jeden sprawdzony sposób na to, aby dobra passa pozostała z nimi do końca roku. Jeśli Ty również chcesz mieć szczęście - dodaj ten składnik do dekoracji w Poniedziałek Wielkanocny. Ta niewielka zmiana w aranżacji pomoże odmienić twój los na lepsze.

Zobacz także:

Baranek wielkanocny zwiastuje nadejście radosnej nowiny. Dlaczego został wybrany na najważniejszy symbol świąt wielkanocnych?

Wśród symboli świąt Zmartwychwstania Pańskiego jednym z najważniejszych jest figurka baranka. Obok jajka, chleba, chrzanu, pisanek, wędliny oraz soli i pieprzu to właśnie baranek wielkanocny jest prymarnym elementem święconki. Jego znaczenie jest związane z postacią Jezusa oraz Jego zwycięstwa nad śmiercią. Co dokładnie oznacza ten symbol i w jakiej formie występuje na świątecznym stole? Poznaj jego historię.
baranek wielkanocny
Adobe Stock, Floki

Dodaj ten składnik do dekoracji w Poniedziałek Wielkanocny

W Poniedziałek Wielkanocny warto zmienić nieco sposób przystrajania świątecznego stołu. Pośród pisanek, króliczków i innych symboli Wielkanocy warto umieścić wazon z hiacyntami. Kwiaty te są znane ze swoich wyjątkowych właściwości. Dzięki nim zapewnisz sobie:

  • przyjaźń i oddanie osób, które są ci bliskie,
  • wierność uczuć,
  • pewność, że wszystko zmierza w dobrym kierunku,
  • wzmożoną intuicję, dzięki której podejmiesz trafne decyzje,
  • spokój i poczucie szczęścia.

Zobacz także:

Jajko – symbol życia, odrodzenia i początków. Co jeszcze oznaczają i skąd się wzięły wielkanocne jajka?

Jedna z najpopularniejszych tradycji to malowanie pisanek na Wielkanoc. Skąd do nas przywędrowała? Jej historia wiąże się z ogólną symboliką jajka, która jest obecna również w innych kulturach i systemach religijnych. Jajko – symbol życia i odrodzenia pojawiało się już w starożytności i wierzeniach celtyckich.
jajko symbol
Adobe Stock, sonyachny

Wiosenny kwiat zapewniający szczęście

Hiacynt bardzo często kojarzony jest z duchowością oraz roztropnością. To kwiat, który posiada bogatą symbolikę. W czasach starożytnych był uznawany za oznakę przemijalności i nieuchronnego biegu czasu. Był także kojarzony z miłością oraz życiowym doświadczeniem. O jego wyjątkowych mocach wiedzieli także nasi przodkowie. Hiacynt był przez nich uznawany za roślinę wyjątkową, a obdarowanie kogoś tym kwiatem było wyrazem szczerego i głębokiego uczucia.

Reklama

Hiacynt był także wykorzystywany w obrzędach i rytuałach, jako składnik pomagający przyciągnąć do życia odpowiednie osoby oraz wszelką pomyślność. Był również składnikiem miłosnych wróżb i miał ochraniać przed złą energią. Dodany do dekoracji w Poniedziałek Wielkanocny zapewni dobrą passę, która nie opuści cię przez kolejnych dwanaście miesięcy.

Reklama
Reklama
Reklama