Reklama

W tym artykule:

  1. Czym jest aura?
  2. Jak zobaczyć aurę - ćwiczenia na początek
  3. Aura człowieka - jak ją zobaczyć?
  4. Jak zobaczyć aurę: inne sposoby
  5. Jak zobaczyć swoją aurę?
Reklama

Zobaczenie aury nie jest tak proste, jak może się wydawać. Zdarza się oczywiście, że obserwowanie jej jest wrodzoną umiejętnością pewnych ludzi, jednak zdecydowana większość potrzebuje ćwiczeń, praktyk relaksacyjnych i dobrych warunków, aby się tego nauczyć. Czytaj dalej i odkryj, jak obudzić w sobie zdolność dostrzegania aury.

Czym jest aura?

Aura ma stanowić delikatne pole energetyczne, otaczające każdą żywą istotę. Opisuje się ją jako rodzaj mgiełki, która może występować w różnych kolorach i nasyceniu. Uważa się, że odzwierciedla ona nasze wnętrze, zdradzając stan emocjonalny, stan zdrowia, a czasem nawet to, na jakim etapie rozwoju duchowego jesteśmy. Niektórzy naturalnie mają zdolność do obserwacji aury, ale jest to umiejętność, którą można również wytrenować.

Obserwowanie aury człowieka może udzielić ci wielu informacji na jego temat, zatem warto nauczyć się ją dostrzegać. Początki mogą być trudne, więc nie zniechęcaj się, jeśli pierwsze ćwiczenia i próby nie będą ci wychodzić. Warto pamiętać, że sama aura nie zawsze pojawia się wyraźna i jednoznaczna. Często przybiera formę ledwie zauważalnej zmiany powietrza o subtelnym zabarwieniu.

Jak zobaczyć aurę - ćwiczenia na początek

Nie martw się, jeśli obserwowanie aury nie przychodzi ci naturalnie. Poniższe ćwiczenia pomogą ci wypracować tę umiejętność i zwiększyć twoją wrażliwość na zmiany energetyczne.

Ćwiczenie nici energii

Pierwszym i zarazem prostym ćwiczeniem na dostrzeganie energii jest praca dłońmi. Zacznij od znalezienia ustronnego miejsca, w którym nic nie będzie cię rozpraszać, z dala od hałasu i intensywnego światła. Usiądź tak, aby za tobą znajdowała się lampa i postaraj się zrelaksować. Medytacja może okazać się przydatnym narzędziem w tym celu. Kiedy poczujesz się odprężona, złącz czubki palców wskazujących obu dłoni i przyglądaj się im przez paręnaście sekund. Następnie powoli odsuwaj je od siebie, przy pierwszych próbach na odległość około centymetra. Powinnaś być w stanie dostrzec delikatną nić pomiędzy nimi. Początkowo może być delikatna i szybko znikać, ale wraz z praktyką, stanie się wyraźniejsza i dłużej się utrzyma. Z czasem będziesz mogła oddalać palce coraz dalej, a nitka nie zniknie.

Ćwiczenie to pomaga rozwijać wrażliwość na energię, co jest kluczowym krokiem do dostrzegania aury człowieka, zwierzęcia, a nawet przedmiotów.

Praktyka medytacji i wizualizacji

Medytacja oraz techniki oddechowe i wizualizacji pomogą w oczyszczeniu aury i wzmocnieniu jej. Podczas relaksu, postaraj się ustabilizować wdech i wydech, a następnie wyobraź sobie otaczającą cię poświatę. Uważa się, że myślenie o korzeniach, wyrastających z dolnych partii twojego ciała i pnących się w głąb ziemi, tak zwane ugruntowanie, pomaga stabilizować aurę, a to zwiększa koncentrację i wrażliwość na energię i jej wahania.

fot. Medytacja i wizualizacja aury /
fot. Medytacja i wizualizacja aury / Adobe Stock, Pixel-Shot

Aura człowieka - jak ją zobaczyć?

Jeśli chcesz zobaczyć aurę drugiego człowieka, na początek przyda ci się jednobarwne tło. Niektórzy wolą, gdy jest ono w kolorze białym, inni preferują ciemne, więc wybierz takie, które uznasz za słuszne i pomocne w uzyskaniu skupienia. Poproś drugą osobę, by stanęła na wskazanym przez ciebie tle. Zadbaj o ciszę i spokój podczas tej praktyki, to ułatwi ci koncentrację. Skup się na konturze ciała tego, kto się przed tobą znajduje, zaczynając od głowy i ramion. Postaraj się spostrzec coś na kształt blasku, otaczającego postać - to właśnie jest aura. Możesz zaobserwować, że nie jest ona stała, może drgać, a nawet znikać na moment, kiedy mrugasz lub zamykasz oczy.

Jak zobaczyć aurę: inne sposoby

Każdy człowiek jest inny, więc jeden sposób może sprawdzić się innym, a tobie nie. Dlatego warto próbować różnych praktyk, aby znaleźć taką, która okaże się najskuteczniejsza dla ciebie.

Dotykanie aury

Poproś drugą osobę, aby stanęła przed tobą, w odległości około metra, na jednolitym tle. Podobnie jak w pierwszym ćwiczeniu, złącz palce obu dłoni, ale tym razem po cztery - małe, serdeczne, środkowe i wskazujące, aż poczujesz przepływ energii. Po chwili skupienia na nich, przyjrzyj się swojemu towarzyszowi i skup się na tym, co znajduje się za nim. Powinnaś dostrzec delikatną aurę wokół jego sylwetki. Kiedy to się stanie, ostrożnie podejdź, nie tracąc koncentracji i gdy będziesz blisko, spróbuj wyciągnąć dłonie i dotknąć poświaty drugiej osoby.

Pierwsze podejścia do tego ćwiczenia zazwyczaj kończą się tym, że aura znika, zanim się jej dotknie. Nie martw się tym i powtarzaj tę praktykę. Kiedy jednak ci się uda, to według relacji innych ludzi, poczujesz pod palcami coś, co przypomina w dotyku balon, ale jest delikatniejsze i można sięgnąć do jego wnętrza. Ten sposób pozwoli ci na fizyczne doświadczenie aury i umożliwi jej dokładniejsze zbadanie.

Przygaszone światło

Niektóre osoby łatwiej dostrzegają aurę w lekko przyciemnionym lub stonowanym oświetleniu. Wybierz miejsce z delikatnym, rozproszonym światłem i zastosuj poznane techniki obserwacji. Światło nie powinno być zbyt mocne ani zbyt słabe – przyciemnione otoczenie pomaga w uwrażliwieniu wzroku. Tym sposobem zarys aury może stać się bardziej widoczny i prostszy do rozpoznania.

Jak zobaczyć swoją aurę?

Obserwacja własnej aury pozwoli ci ocenić stan swojej energii, duchowego rozwoju, a niektórzy mówią, że nawet zdrowia. Najwięcej powie ci jej barwa. Aby najlepiej to zinterpretować, poznaj kolory aury i ich znaczenie.

Obserwacja aury poprzez dłonie

Połóż ręce na jednolitym tle, najlepiej białym lub o ciemnym kolorze. Całe swoje skupienie przekieruj na obrzeża palców, które graniczą z tym, co znajduje się za nimi. Przymruż oczy i szukaj subtelnych zmian zabarwienia wokół swoich dłoni. Dobrym sposobem jest delikatnie poruszanie rękami, powolne obracanie ich, bo dzięki temu zauważysz subtelne zmiany w poświacie wokół nich. Warto przed takim podejściem spróbować medytacji, aby zrównoważyć swój umysł.

Reklama

Praktyka z lustrem

Stań przed lustrem, mając za sobą jednolitą ścianę, białą, lub w jakimś ciemnym odcieniu. Rozluźnij się i skup na konturach swojej sylwetki. Pomocne będą afirmacje, które możesz sobie powtarzać, np. "mogę teraz czuć wszystkimi swoimi zmysłami", "zobaczę swoją aurę" lub "jestem zdolna do obserwacji aury". Jeśli wymyślisz inne zdania, które pomogą przekonać twój umysł do jego zdolności, również z nich korzystaj. Ta technika także nie musi zadziałać od razu. Warto wtedy eksperymentować z tłem lub pozycjami, które będą wyraźniej podkreślać zarys twojego ciała.

Reklama
Reklama
Reklama