Reklama

Sukienki wieczorowe: jaki krój do jakiej figury?

Sukienki wieczorowe warto dobierać biorąc pod uwagę nie tylko ulubiony kolor czy aktualną modę, ale także własną figurę. Kobiece figury różnią się tak bardzo, że trudno byłoby wskazać "sukienkę idealną", w której każda będzie odpowiednio wyeksponowana. Oto kilka wskazówek, jak odpowiednio dobrać suknię do figury.

Reklama

Eleganckie sukienki wieczorowe dla pań o wydatnych biodrach i wąskich ramionach mogą bez obaw ramiona eksponować i podkreślać. Sprawdzą się modele z gorsetem, bez ramiączek. Warto postawić na nieco sztywniejsze materiały, które nie opływają bioder i nie podkreślają ich kształtu. Panie o takiej sylwetce mogą też pozwolić sobie na suknię z odkrytymi plecami.

  • Figura jabłka

Figura jabłka wymaga zatuszowania szerokich ramion i podkreślenia talii. W tej roli doskonale sprawdzają się eleganckie sukienki wieczorowe, które mają dłuższe rękawy i dekolt w kształcie litery "V", a także podwyższony stan. Z pewnością należy unikać sukni z obniżona linią talii - uwydatni te cechy figury, których nie trzeba już podkreślać.

  • Figura klepsydry

Suknia wieczorowe dla klepsydry ma za zadanie podkreślić jej walory. Jeśli okazja nie jest bardzo uroczysta, sprawdzą się sukienki wieczorowe krótkie, mocno taliowane, z rozkloszowanym dołem. Wspaniale sprawdzi się krój a'la lata 50. Dekolty w karo, luźne doły i ciemne, nasycone odcienie - wszystko to doskonale służy "klepsydrze".

  • Chłopięca figura

Panie o wąskich ramionach i biodrach oraz słabo zarysowanej talii dobrze prezentują się w sukniach w wiązaniem na szyi. Świetnym pomysłem są także sukienki wieczorowe długie, najlepiej w mocnych, rzucających się w oczy kolorach, które nieco wypełniają i zaokrąglają kształty. Niewskazane są gorsety, zwłaszcza przy niewielkim biuście.

Odpowiednio dobrany krój sukni pozwala wydobyć naturalne atuty sylwetki i zarazem nieco zatuszować to, czego nie chcemy podkreślać.

Sukienki wieczorowe: jak dobrać buty i dodatki?

Sukienki wieczorowe prezentują się najlepiej, gdy dobór dodatków został dokładnie przemyślany. Pierwszy, ważny wybór to buty. Powinny być wygodne, najlepiej "rozchodzone" jeszcze przed ważnym wydarzeniem. Ból i utykający chód zepsują każde przyjęcie i nawet najpiękniejsza suknia go nie naprawi. Najbezpieczniejszy wybór stanowią buty w takim samym kolorze jak sukienka. Czy muszą to być szpilki? Nie każda kobieta dobrze czuje się w obuwiu na tak wysokim obcasie. Można postawić na buty na płaskim obcasie, jednak powinny być odpowiednio eleganckie.

Buty to dopiero początek dodatków. Jak wiązać szal do sukienki wieczorowej? Istnieje mnóstwo sposobów na wiązanie szala wieczorowego tak, by był efektowny i prezentował się pięknie. W sieci nie brakuje wskazówek i tutoriali pomagających efektownie zawiązać szal.

Ważną kwestią jest także dobór biżuterii. Nie powinna przytłaczać sukni, a jedynie lekko ją uzupełniać i podkreślać. Sprawdza się tutaj znana, choć ogólnikowa zasada - mniej znaczy więcej. Im bardziej strojna i ozdobna kreacja, tym skromniejsze powinny być dodatki.

Reklama

Sukienki wieczorowe: co założyć na sukienkę wieczorową?

Sukienki wieczorowe zakłada się nie tylko latem, ale też w zimniejszych porach roku. Konieczny staje się wybór odpowiedniego, pasującego okrycia. Z czym najlepiej komponują się sukienki balowe? W stylistyce retro sprawdza się etola, jednak to dziś odważny wybór, odpowiedni dla kobiet świadomie decydujących się na klimat minionych lat. W wersji nieco bardziej nowoczesnej warto postawić na bolerko lub klasyczny prosty płaszcz. W nieco cieplejsze dni można również dobrać żakiet. Rozwiązania takie jak kurtka, ramoneska, sweter są dość kontrowersyjne. Czy to oznacza, że niedopuszczalne? Oczywiście, że nie! Warto jednak wybierać je celowo i świadomie.

Reklama
Reklama
Reklama